IMG 562322 marca w Białobrzegach gościła delegacja z miasta Ulcinj z Czarnogóry. Głównym temat spotkania były sprawy dotyczące funkcjonowania gospodarki wodno-ściekowej. Goście z Czarnogóry niektóre rozwiązania techniczno-organizacyjne chcą zastosować w swoim mieście.

 

W skład czarnogórskiej delegacji wchodzili: wice prezydent miasta Minir Karamanaga, szef gabinetu prezydenta Vaso Radovic oraz pracownicy merytoryczni Mustafa Gorana i Basi Radovic. Nasze miasto reprezentował burmistrz Adam Bolek oraz kierownik oczyszczalni ścieków Piotr Bereznowski.Głównym celem wizyty delegacji z Czarnogóry było zapoznanie się z funkcjonowaniem Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w tym przede wszystkim oczyszczalni ścieków. Białobrzeska oczyszczalnia po modernizacji, przeprowadzonej dwa lata temu jest bardzo nowoczesnym obiektem. Podobną – jeśli chodzi o technologię – chcą budować w swojej miejscowości goście z Czarnogóry. Podczas wizyty zapoznali się z procesem oczyszczania ścieków, elektronicznym nadzorem procesu oczyszczania, obejrzeli urządzenia i zobaczyli efekty suszenia osadu.

- Cieszę się, że nasza oczyszczalnia jest nowoczesnym obiektem, który jak się okazuje – może być wzorem do naśladowania. Pod tym względem mamy się czym pochwalić i z chęcią dzielimy się naszym doświadczeniem – mówi burmistrz Adam Bolek.

 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid