dom seniora

Fundacja Koalicja dla Młodych we współpracy z Gminą Białobrzegi otwiera w naszym mieście pierwszy Dzienny Dom Pobytu Seniora. Osoby starsze i potrzebujące zyskają przestrzeń wspierającą ich w codziennym życiu. Trwają prace adaptacyjne w budynku.

W ubiegłym roku Fundacja Koalicja dla Młodych, Urząd Miasta i Gminy oraz Fundacja Biedronka podpisali umowę o współpracy, w celu utworzenia w Białobrzegach Dziennego Domu Pobytu Seniora. Na jej podstawie parter budynku Zakładu Usług Komunalnych przekształcony zostaje na ten cel (prace adaptacyjne trwają). W Domu opieką zostanie objętych 25 osób (nabór ruszy w maju) oraz będzie on miejscem popołudniowych spotkań dla wszystkich chętnych seniorów.

Koalicja dla Młodych od 2020 roku pomaga seniorom walczyć z codziennymi trudnościami na różne sposoby. Wszystko zaczęło się w pandemii, gdy Koalicja dostarczyła osobom starszym paczki ze świeżymi owocami i warzywami przekazanymi przez lokalnych rolników. Niecały rok później Koalicja dla Młodych rozpoczęła współpracę z Fundacją Biedronka, która zaowocowała kolejnym programem. W 2021 roku ruszył Program Karta Dobra - dzięki której przekazano potrzebującym seniorom przedpłacone karty do sklepów Biedronka. W tym samym roku Koalicja zainicjowała kolejną akcję: Wolontariat z Klementyną, w której Wolontariusze niosą pomoc na ogromna skalę.

- Dziękuję zarządowi Koalicji za tę działalność. To co robią ci młodzi ludzie jest godne naśladowania i wszelkiej pomocy. Dlatego jako samorząd wspieramy te działania, a w szczególności te dotyczące osób starszych – mówi burmistrz Adam Bolek.

 

 

logo bieg pilicy 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid