IMG 1877Zakończyły się prace przy budowie chodnika wzdłuż południowego brzegu jeziora wschodniego w Białobrzegach. Inwestycję wykonano ze środków pozyskanych przez Gminę Białobrzegi z Unii Europejskiej za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Zapilicze.


Wzdłuż południowego brzegu jeziora wschodniego powstał chodnik z kostki betonowej o szerokości 2 m. Umocniono skarpę zbiornika, na której powstała półka skarpowa oraz wzmocniona została linia brzegowa. Całość uzupełniły ławki, kosze na śmieci oraz oświetlenie zewnętrzne terenu. Chodnik od jeziora oddziela barierka. Wkrótce zainstalowany zostanie monitoring wizyjny oraz na chodniku dopuszczony będzie ruch rowerowy. Bulwar połączył ulicę Krakowską z ulicą Cichą.


Na realizację zadania gmina pozyskała kwotę 172.463 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach przedsięwzięcia LSR 1.2.4 „Infrastruktura turystyczna i rekreacyjna” za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Zapilicze”.
Kontrakt opiewał na kwotę 361.859,60 zł. Wykonawcą zadania była firma Insbud z Białobrzegów.


Przechwytywanie

logo bieg pilicy 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid