20230526 125638Rozpoczęła się realizacja kontraktu opiewającego na kwotę prawie 11 mln zł, dotyczącego Budowy dróg gminnych na terenie miasta Białobrzegi. Prace będą prowadzone jednocześnie w kilku miejscach.

Zadanie rozpoczęło się na osiedlu za ulicą Polną, gdzie firma przystąpiła do prac na ulicy Orzeszkowej i Baczyńskiego – tutaj wykonany będzie również kanał deszczowy. W lipcu i sierpniu prace ruszą w innych miejscach tego osiedla i dotyczyć będą dobudowy oświetlenia. Do wakacji harmonogram przewiduje rozpoczęcie prac brukarskich na ulicy Krakowskiej, w wakacje ruszą prace na osiedlu Mikowska i dotyczyć będą przebudowy chodników. W 2023 roku wykonane powinno być ponad 50% zakresu inwestycji. Realizacja całego zadania zakończy się w przyszłym roku.

Przypomnijmy, zadanie będzie realizowane na czterech białobrzeskich osiedlach: na osiedlu za ul. Polną wykonane zostaną ulice i prawie wszystkie chodniki, uzupełnione zostanie oświetlenie oraz wykonane zostanie odwodnienie; na osiedlu Jana Pawła II wykonana zostanie ulica Sięnkiewicza oraz brakujące chodniki; na osiedlu Nowiny nową nawierzchnię zyska ulica Srebrna na odcinku do ul. Krakowskiej, fragment ulicy Białej oraz ulica Lawendowa; na osiedlu Mikowska wykonana zostanie nawierzchnia ulicy Krakowskiej oraz ułożone zostaną brakujące chodniki.

Środki finansowe w wysokości 10,3 mln zł Gmina Białobrzegi pozyskała z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.
Zadanie wykonuje firma Arbud Investment SP. z o.o. z Radomia za kwotę 10.998.506,74 zł.

Polecamy


 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

 

budzet obywatelski

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid