IMG 3884Samorząd woj. mazowieckiego rozpoczął realizację budowy ścieżki rowerowej na ulicy Krakowskiej. Gmina Białobrzegi sfinansowała projekt ścieżki, a samorząd woj. mazowieckiego sfinansował jej budowę.

Celem zadania pn. „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 731 (ul. Krakowskiej) w Białobrzegach w zakresie budowy ścieżki rowerowej, budowy zjazdów, budowy chodników” jest powstanie ciągu rowerowego, który połączy istniejącą ścieżkę na ulicy Krakowskiej z terenami nadpilicznymi oraz skomunikuje rowerowo wschodnią stronę ulicy Krakowskiej.

 

W zakres zadania wchodzi wykonanie, po wschodniej stronie ul. Krakowskiej, ścieżki rowerowej od cmentarza parafialnego do przejścia dla pieszych na wysokości ulicy Bautscha. Stworzenie ciągu pieszo rowerowego do ulicy Cichej i dalej - już po zachodniej stronie - wydłużenie ciągu rowerowego do Placu Zygmunta Starego oraz nad Pilicę. Wybudowane zostaną przejazdy rowerowe na wszystkich przejściach dla pieszych w ciągu ulicy Krakowskiej oraz poprawiona zostanie geometria istniejącej ścieżki.

Na mocy porozumienia Gminy Białobrzegi z samorządem województwa mazowieckiego gmina zobowiązała się do wykonania projektu przebudowy ulicy zaś samorząd do wykonania zadania (ulica Krakowska na tym odcinku jest drogą wojewódzką). Wartość projektu 30.750 zł, wartość kontraktu 1.191.870,00 zł. Wykonawcą zadania jest P.P.H.U. Bruker z Radomia. Termin zakończenia prac to grudzień b.r.


 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid