IMG 3908Trwają prace przy budowie i przebudowie ulic na białobrzeskich osiedlach. Rozpoczęła się budowa gminnego odcinka ulicy Krakowskiej oraz budowa chodników na osiedlu Mikowska.

Na osiedlu Mikowska trwają prace przy budowie ulicy Krakowskiej (wykonano już część podbudowy). Kilka dni temu ruszyły prace przy budowie chodników na ulicy Czachowskiego.

Zadanie rozpoczęło się kilka miesięcy temu na osiedlu za ulicą Polną, gdzie firma przystąpiła do prac na ulicy Orzeszkowej i Baczyńskiego. W tej chwili w realizacji na tym osiedlu są ulice: Leśmiana, Iwaszkiewicza i Fredry.

Przypomnijmy, zadanie jest realizowane na czterech białobrzeskich osiedlach: na osiedlu za ul. Polną wykonane zostaną ulice i prawie wszystkie chodniki, uzupełnione zostanie oświetlenie oraz wykonane zostanie odwodnienie; na osiedlu Jana Pawła II wykonana zostanie ulica Sięnkiewicza oraz brakujące chodniki; na osiedlu Nowiny nową nawierzchnię zyska ulica Srebrna na odcinku do ul. Krakowskiej, fragment ulicy Białej oraz ulica Lawendowa; na osiedlu Mikowska wykonana zostanie nawierzchnia ulicy Krakowskiej oraz ułożone zostaną brakujące chodniki. W 2023 roku wykonane powinno być ponad 50% zakresu inwestycji. Realizacja całego zadania zakończy się w przyszłym roku.

Środki finansowe w wysokości 10,3 mln zł Gmina Białobrzegi pozyskała z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Zadanie wykonuje firma Arbud Investment SP. z o.o. z Radomia za kwotę 10.998.506,74 zł.


Polecamy


 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

 

budzet obywatelski

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid