IMG 3954Nowy zakład pracy powstanie w Białobrzegach. W Specjalnej Strefie Ekonomicznej zainwestuje firma Konopka Śruby – producent wyrobów złącznych. Gmina Białobrzegi sprzedała działki, na których inwestor wybuduje zakład pracy.

14 września burmistrz Adam Bolek podpisał akt notarialny sprzedaży działek w Specjalnej Strefie Ekonomicznej firmie Konopka Śruby. Nowy zakład produkować będzie w Białobrzegach wyroby złączne – śruby, wkręty i nity.

Firma Konopka Śruby to kolejny inwestor w białobrzeskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Do tej pory do Białobrzegów pozyskano 3 firmy: GIM (zakład już funkcjonuje), Energo Ster (w trakcie budowy), Charter (budowa jeszcze nie rozpoczęta).

Firma Konopka Śruby, działa na rynku od ponad 20 lat. Do tej pory swoją siedzibę miała w Wyśmierzycach.

- Rozwój firmy w dotychczasowym miejscu jest niemożliwy z różnych względów. Dlatego postanowiliśmy przenieść całą firmę do nowej lokalizacji. W Białobrzegach stworzone są warunki do rozwoju dla takich firm jak nasza – mówi Piotr Konopka, właściciel firmy.

Docelowo firma będzie zatrudniać około 50 osób. Produkuje wyroby złączne, czyli różnego rodzaju śruby, wkręty i nity – metodą obróbki plastycznej na zimno. Odbiorcami produktów są firmy polskie oraz z krajów UE. Produkty firmy dostarczane są do branży meblarskiej, AGD, maszynowej i budowlanej. Roczna produkcja wynosi około 15 mln sztuk, tj. ok. 100 tys. kg. W kompleksie nr 2 o pow. 1,54 ha, białobrzeskiej specjalnej strefy ekonomicznej, firma nabyła w drodze przetargu trzy działki za łączną kwotę 1.597.820 zł netto. Prace budowlane rozpoczną się na przełomie roku.

- Cieszę się, że udało nam się pozyskać kolejnego inwestora. Małymi krokami rozwijamy przemysł w Białobrzegach, który zwiększa mieszkańcom możliwości znalezienia pracy, a gminie zapewnia rozwój – mówi burmistrz Adam Bolek.

Firma otrzymała decyzję o wsparciu z Agencji Rozwoju Przemysłu. Zobowiązała się do wybudowania zakładu o powierzchni ok. 2.500 m kw w ciągu 3 lat.


 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid