plen

3maja 04052015 043-go maja 2015 roku odbyły się białobrzeskie obchody związane z upamiętnieniem uchwalenia drugiej na świecie, a pierwszej w Europie Konstytucji w 1791 roku.

W tym dniu w kościele parafialnym w Białobrzegach z inicjatywy burmistrza Miasta i Gminy Białobrzegi Adama Bolka oraz starosty białobrzeskiego Andrzeja Oziębło odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, podczas której uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. K.E.N. w Białobrzegach przedstawili program artystyczny przypominający początki uchwalenia Konstytucji.

Uroczystość uświetniły występy orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Białobrzegach, chóru parafialnego oraz poczty sztandarowe m.in. Banku Spółdzielczego, Cechu Rzemieślników i Małych Przedsiębiorców, Ochotniczych Straży Pożarnych w Białobrzegach, Suchej oraz Stawiszynie, Miejskiego Klubu Sportowego Pilica Białobrzegi, Polskiego Czerwonego Krzyża, Harcerzy czy miejscowych szkół.
Po zakończonej mszy świętej wszystkie przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem na placu kościelnym w hołdzie żołnierzom poległym w obronie Ojczyzny.

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid