IMG 4430

Rozpoczęły się prace przy budowie ścieżki rowerowej przy drodze krajowej 48 w kierunku miejscowości Szczyty. Pierwszy etap prac potrwa do końca roku.

Formalna nazwa zadania to Budowa chodnika w pasie drogowym drogi krajowej 48. W zakresie kontraktu jest wykonanie krawężnikowania oraz podbudowy chodnika w śladzie dzisiejszego ciągu rowerowego od węzła drogowego Białobrzegi południe w kierunku miejscowości Szczyty. Długość budowanego odcinka to 1,4 km.

Po wykonaniu zakresu przewidzianego tym kontraktem, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na przygotowanym odcinku, położy warstwę asfaltu (jeśli warunki pogodowe pozwolą będzie to jeszcze w tym roku, jeśli nie na wiosnę przyszłego roku). Wykonane zostanie również przejście dla pieszych na wysokości ogrodów działkowych. Gwarantuje to umowa zawarta przez Gminę Białobrzegi z dyrekcją GDDKiA w Warszawie.

Dodatkowo po zakończeniu prac budowlanych, przy ścieżce zamontowane zostaną tablice edukacyjne, ławeczki i infrastruktura rowerowa przygotowane przez Nadleśnictwo Dobieszyn. W tym zakresie Gmina Białobrzegi podpisała porozumienie z Nadleśnictwem Dobieszyn, reprezentowanym przez nadleśniczego Pawła Sułkowskiego.

Wartość podpisanej umowy z firmą Insbud opiewa na kwotę 438.280,98 zł.

Polecamy


 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

 

budzet obywatelski

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid