plen

kopernika 05062015Rozpoczęte zostały prace budowlane na ulicy Kopernika w Białobrzegach. W pierwszym etapie układania będzie tam sieć kanalizacyjna. Podpięte będą do niej wszystkie budynki stojące wzdłuż ulicy.W tej ulicy poprowadzony będzie też główny kanał w kierunku powstającego osiedla Nowiny. - To osiedle zaczyna się rozbudowywać. W przyszłości poprowadzimy tam sieć kanalizacyjną.

Teraz przygotowujemy się do tego zadania układając główny kanał - mówi Adam Bolek, burmistrz Białobrzegów. - Później nie będzie trzeba już prowadzić praca w odbudowanej ulicy Kopernika.Po zakończeniu prac instalacyjnych konstrukcja drogi zostanie wzmocniona, układany będzie tam asfalt oraz oczywiście chodniki. - Ulica Kopernika jest jedną z ostatnich w Białobrzegach, która nie miała jeszcze asfaltowej nawierzchni - dodaje Adam Bolek. Nowa nawierzchnia zostanie ułożona na całym odcinku od ulicy Krakowskiej do Żeromskiego. Co więcej, uda się też poszerzyć ulicę Kopernika u wylotu do ulicy Żeromskiego. 
Gminie udało się zawrzeć porozumienie z zarządca terenu, który zgodził się na oddanie fragmentu działki pod drogę. Przy okazji w pobliżu bloków wybudowany ma być plac z tak potrzebnymi w mieście miejscami parkingowymi. Po przebudowie ulica Kopernika ma pomóc w usprawnieniu komunikacji w tej części Białobrzegów. Będzie alternatywa dla kierowców przejeżdżających bardzo ruchliwe skrzyżowanie ulic Rzemieślniczej i Żeromskiego. - Na tym skrzyżowaniu w godzinach szczytu tworzą się korki - mówi Adam Bolek. - Po poszerzeniu ulicy Kopernika jadący na przykład od strony Suchej do ulicy Krakowskiej będą mogli pojechać właśnie ulicą Kopernika. Przebudowa ulicy Kopernika będzie kosztowała około 442 tysiące złotych. 
Środki finansowe w swoim budżecie zabezpieczył Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Białobrzegach. Termin zakończenia inwestycji planowany jest do końca lipca 2015 r.

Pakiet 5 Rachmistrzowie rozpoczna prace w maju1

 nsp 300x600px 002

stop smog

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid