plen

kwiatkowski 05062015W dniu 31 maja br z okazji Dnia Dziecka oraz 10 lat Działaj Lokalnie i 25 lat samorządności na terenie powiatu białobrzeskiego starosta białobrzeski Andrzej Oziębło oraz burmistrz Białobrzegów Adam Bolek zaprosili młodzież na wspólne świętowanie jubileuszu oraz zabawę przed Ratuszem. Pierwsza część uroczystości to spotkanie osób tworzących i realizujących program Działaj Lokalnie oraz możliwość do złożenia podziękowań osobom, które przez wiele lat pracy działały na  rzecz rozwoju postaw obywatelskich, głównie wśród Naszej młodzieży.

Takiej treści podziękowania złożył burmistrz na ręce Pani Bożeny Nowakowskiej, Hanny Król, które są koordynatorkami tego projektu od 5 lat oraz Pani Małgorzacie Łuszkiewicz i Beacie Komorek – osobom, które rozpoczynały Program na terenie powiatu białobrzeskiego: Program Działaj Lokalnie wspiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać na rzecz swojej społeczności, daje korzyści w postaci kapitału społecznego i dobra wspólnego, służy rozwojowi samorządności i demokracji lokalnej. 
W obecnej edycji przyznano 16 grantów na łączną kwotę 65 tysięcy złotych. W tej części wystąpiła Młodzieżowa orkiestra Dęta Gminy Radzanów, Grupa Taneczna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kostrzyniu, stypendystka Ogólnopolskiej  Agrafki - Andżelika Cyngot oraz soliści reprezentujący Dom Kultury w Białobrzegach: Amelia Chodoła, Agata Pośnik oraz Krzysztof Widera. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się zabawy przygotowane przez wspaniałych animatorów, w szczególności mydlane bańki. 
 
Drugą część rozpoczęła białobrzeska grupa ZED IS DAED, która mocnym rokowym akcentem wprawiła w nastrój zabawy licznie zgromadzoną młodzież. 
Punktem kulminacyjnym niedzielnej imprezy był prezent dla młodzieży którego pomysłodawcami byli starosta oraz burmistrz– występ gwiazdy DAWIDA KWIATKOWSKIEGO. Jak się okazało prezent bardzo spodobał się bardzo licznie przybyłej na koncert grupie fanów. Do Białobrzegów zawitali również fani  z Warszawy, Poznania czy  Radomia. Po półtoragodzinnym pełnym oklasków, wspólnego śpiewania i rzucanych na scenę kwiatów występie Dawid Kwiatkowski rozdawał autografy oraz pozował do wspólnych zdjęć.
Imprezę zorganizowano w ramach projektu „Razem budujemy wspólne dobro”, sfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Liderem inicjatywy było Białobrzeskie Towarzystwo Kulturalne w partnerstwie z Powiatem Białobrzeskim i Gminą Białobrzegi.

airly

wifi4eu

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

bialobrzegitv res

stop smog

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid