plac sport 1Z radością informujemy, że Białobrzegi zyskały nową przestrzeń do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu!

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców zakończono budowę parku ćwiczeń (kalistenika-street workout), realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego. Ten projekt zdobył 49 głosów i został sfinansowany kwotą 44 000 zł. To właśnie dzięki Waszemu wsparciu udało się go zrealizować. Dziękujemy za zaangażowanie i wiarę w rozwój naszej gminy!

 

Co to jest Budżet Obywatelski?

Budżet obywatelski to narzędzie demokracji bezpośredniej, które pozwala mieszkańcom współdecydować o wydatkach publicznych w swojej gminie. Koncepcja ta wywodzi się z Porto Alegre w Brazylii, gdzie po raz pierwszy została wprowadzona w 1989 roku. Od tego czasu idea ta rozprzestrzeniła się na całym świecie, w tym także w Polsce, gdzie została wdrożona po raz pierwszy w Sopocie w 2011 roku. Budżet obywatelski umożliwia mieszkańcom zgłaszanie własnych pomysłów na projekty oraz głosowanie na te, które uważają za najważniejsze. Dzięki temu społeczność lokalna ma realny wpływ na inwestycje w swojej okolicy.

Realizacje z Budżetu Obywatelskiego w Białobrzegach

Dzięki budżetowi obywatelskiemu w Białobrzegach już wcześniej powstały takie projekty jak plac zabaw w Szczytach czy modernizacja placu zabaw w Suchej. Teraz dołączył do nich park ćwiczeń, który z pewnością stanie się ulubionym miejscem wielu mieszkańców.

Głosuj i twórz przyszłość naszej Gminy

To jednak dopiero początek. Obecnie trwa głosowanie na nowe projekty, które zostaną zrealizowane w 2025 roku. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału. Im więcej zaangażowania i aktywności, tym więcej projektów czeka na nas w przyszłości.

Współdecydowanie o przyszłości Gminy

Budżet obywatelski to wyjątkowa okazja dla każdego mieszkańca – niezależnie od wieku – aby wziąć udział w kształtowaniu przyszłości naszej gminy. To Wy decydujecie, na co głosować i jakie projekty zgłaszać. Zachęcamy nie tylko do głosowania na obecne projekty edycji 2025, ale także do zastanawiania się nad pomysłami na kolejny rok. Zgłaszać projekty oraz głosować może każdy, nie tylko dorośli mieszkańcy gminy. Im więcej różnych projektów, z różnych branż, tym lepiej!

Serdecznie dziękujemy za Wasze dotychczasowe wsparcie i zachęcamy do oddania głosu na projekty budżetu obywatelskiego na 2025 rok. Dzięki Waszej aktywności możemy kontynuować realizację wspaniałych inicjatyw, które wzbogacają naszą Gminę i poprawiają jakość życia jej mieszkańców. 

 

Polecamy


 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

 

budzet obywatelski

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid