plen

Beznazwy 112 lipca 2015 r., na terenie Parafii p.w. Zwiastowania N.M.P. w Jasionnie  odbył się uroczysty Rodzinny Piknik Integracyjny pn. „Siódme Niebo” połączony z akcją charytatywną dla niepełnosprawnego chłopca – Dominika Grzegorzewskiego.

Inicjatywa ta miała na celu zorganizowanie wspólnej zabawy na łonie natury, ale przede wszystkim zintegrowanie społeczności lokalnej oraz szerzenie idei integracji z osobami dotkniętymi niepełnosprawnością. Organizatorzy zaprosili dzieci, młodzież i dorosłych, całe rodziny do wspólnej zabawy. Było można spróbować swoich m. in. w przeciąganiu liny czy biegu w workach Odbył się również mecz piłki nożnej pomiędzy Wolontariuszami działającymi w Centrum Wolontariatu „Razem ponad Niebo” a Pilicą Białobrzegi.

Można było także skorzystać z dodatkowych atrakcji - dmuchanego zamku i zjeżdżalni oraz malowania twarzy, włosów czy paznokci. Na trwającą do późnego popołudnia imprezę złożyły się różnorodne konkursy, gry, zabawy i występy przygotowane przez organizatorów oraz przez zaproszonych gości. W ramach wspólnej integracji, przeprowadzona została akcja zbierania pieniędzy na leczenie naszego niepełnosprawnego wolontariusza – Dominika Grzegorzewskiego.

 Na Piknik przybywały całe rodziny w towarzystwie dzieci, aby ciekawie spędzić niedzielne popołudnie. A atrakcji nie zabrakło. Centrum wydarzeń stanowiła scena, na której bez przerwy przez kilka godzin trwał program artystyczny przygotowany zarówno przez profesjonalnych artystów, jak i amatorów. Spotkanie na otworzył Prezes Stowarzyszenia Ks. Sławomir Matyga oraz Wicestarosta Białobrzeski Ireneusz Gumowski.  Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji! Organizatorzy, a było ich wielu, bo każdy chciał pomóc Dominikowi zadbali o rozrywkę, niespodzianki i smakołyki. Na gości pikniku przy Kościele w Jasionnie czekały kiełbaski i ciasta, chleb ze smalcem, były wyroby artystyczne uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy, na scenie odbywały się prezentacje artystyczne i losowanie nagród. Można było z bliska zobaczyć i wejść do wozu strażackiego, policyjnego, śmieciarki czy do zabytkowych samochodów oraz szybkich motocykli.   Ze wszystkich atrakcji można było korzystać bez ograniczeń i za darmo. Zbierane były tylko do puszek dobrowolne datki na rehabilitację Dominika, który sam był kiedyś wolontariuszem i pomagał innym. Gwiazdą pikniku był Andrzej Rosiewicz.

Dominik Grzegorzewski, to 18-letni chłopiec, jest mieszkańcem wsi Stawiszyn. Przed wypadkiem był chłopcem pogodnym, wesołym, energicznym i zawsze uśmiechniętym. Miał swoje plany i marzenia, które zostały przerwane przez nieszczęśliwy wypadek, któremu uległ w czasie wakacji w 2011 roku. Dominik został porażony przez prąd. Wymaga specjalistycznej kompleksowej, długotrwałej i bardzo kosztownej rehabilitacji. Potrzebuje opieki i leczenia przez 24h/dobę – koszty rehabilitacji wielokrotnie przekraczają możliwości rodziców, dlatego chcemy pomóc naszemu koledze. Dominik, do wypadku był osobą bardzo energiczną, bardzo zaangażowaną w pomoc innym, nigdy nie odmówił nikomu pomocy, zawsze otwarty i chętny do działania na rzecz drugiego człowieka – teraz On potrzebuje naszej pomocy – mówią organizatorzy i uczestnicy Pikniku.

Całkowity dochód z pikniku w kwocie 6818 zł  został przeznaczony na pomoc dla Dominika Grzegorzewskiego. Jak poinformował Proboszcz Parafii i Prezes Stowarzyszenia w Jasionnie ks. Sławomir Matyga – „Piknik organizowany był już po raz 5. Co roku przyświeca mu inny szczytny cel. W tym roku postanowiliśmy pomóc Dominikowi”. Nie zabrakło też najbliższej rodziny Dominika – rodziców, którzy opowiadali, że chłopiec przez półtora roku musiał przebywać w różnych szpitalach, cały czas konieczna jest systematyczna i intensywna rehabilitacja. A ta niestety jest kosztowna. Każdego dnia Dominik jest pod opieką logopedy, rehabilitanta i masażysty. Dominik korzysta też z turnusów rehabilitacyjnych, a to koszt ok. 5 tysięcy złotych. Rehabilitacja jest konieczna, podkreślał tata Dominika - żeby nie doszło do przykurczów mięśni. „Ta praca przynosi efekty” - cieszyła się mama Dominika i podkreślała, że niedawno chłopiec znowu się uśmiechnął.

Dominik jest naszym kolegą i wolontariuszem, zawsze mogliśmy na niego liczyć – mówią wolontariusze z Centrum Wolontariatu Strefy Młodych „Razem ponad Niebo”. Dziś chcemy pokazać, że nic się nie zmieniło mimo jego wypadku, nadal tworzymy jedna grupę. To nasi wolontariusze którzy działają w Centrum Wolontariatu przy Katolickim Stowarzyszeniu "Serca dla Serc" bardzo pomogli przy organizacji tego Pikniku. Jest to młodzież w większości z naszej parafii. Oni są filarem, jeśli chodzi o działalność charytatywną, aktywnie działają też na rzecz parafii, lokalnej społeczności – mam cudowną młodzież  - mówił ks. Sławomir Matyga. Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom, artystom, wystawcom, darczyńcom, którzy wzięli udział w Pikniku Integracyjnym za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniach. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za okazane wsparcie finansowe, jak też duchowe!

Organizatorami pikniku integracyjnego byli: Parafia Zwiastowania NMP w Jasionnie, Katolickie Stowarzyszenie „Serca dla Serc”, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Centrum Wolontariatu- Strefa Młodych „Razem ponad Niebo”.

Przy współpracy:
Starostwa Powiatowego w Białobrzegach,
Urzędu Miasta i Gminy w Białobrzegach,
Caritas Diecezji Radomskiej,
Studio Reklamy i Promocji TiBU.PL
Tonsmeier Wschód Sp. z o.o.
„Koalicji dla Młodych” – Lokalny Fundusz Ziemi Białobrzeskiej
YouthBank Białobrzegi

Patroni Medialni:
Echo Dnia
Portal Diecezji Radomskiej
Radio Plus Radom,
Radomski Gość Niedzielny
Telewizja Dami

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG, przy współpracy Starostwa Powiatowego w Białobrzegach. Więcej wiadomości znaleźć można na stronie: www.facebook.com/razemponadniebo

 

Pakiet 6 Dzwoni rachmistrz

 nsp 300x600px 002

stop smog

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

 

uth

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid