plen

konferencja 22092015 01W sobotę 19.09.2015 roku w Sali konferencyjnej Ratusza odbyła się konferencja historyczna połączona z prezentacją albumu „Białobrzegi w starej fotografii 1910 – 1945” która odbyła się w ramach obchodów 475-lecia nadania praw miejskich Białobrzegom.

W konferencji wzięło udział ponad 100 osób, w tym m. in, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Artur Dąbrowski, Starosta Białobrzeski Andrzej Oziębło, Burmistrz Adam Bolek, Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu – Marta Michalska – Wilk, Wójtowie, Dyrektorzy, Radni oraz mieszkańcy i przedstawiciele wielu środowisk z terenu naszej gminy.

Spotkanie rozpoczął Burmistrz który serdecznie przywitał wszystkich zgromadzonych oraz zaproszonych gości, a następnie dr Sebastian Piątkowski wygłosił  referat o historii naszego miasta od czasów nadania praw miejskich do roku 1910. Rocznica 475-lecia nadania praw miejskich była doskonałą okazją do prezentacji nowego bogato ilustrowanego albumu – „Białobrzegi w starej fotografii 1910-1945” autorstwa Ireneusza Rzeczkowskiego i Rolanda Wielgomasa oraz podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do jego wydania. Album został wydany przez Białobrzeski Towarzystwo Kulturalne przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Białobrzegach, a jego oficjalnej prezentacji dokonał  Roland Wilgomas. Swój wkład w powstanie albumu wniosła również Rada Redakcyjna w składzie: Adam Świeczko, Zofia Boczek,  Sylwia Chojnacka-Tuzimek, Krystyna Kozłowska, Henryk Morawski oraz Andrzej Kacprzak (projekt okładki) i Adam Bolek (opracowanie graficzne i skład).


Za szczególne zasługi na rzecz działalności społecznej medalem BENE AGENDI przez kapitułę medalu zostali wyróżnieni: Janina Ćwikła oraz Henryk Morawski, natomiast odznaką „Za zasługi dla Miasta i Gminy Białobrzegi” za szczególne zasługi na rzecz rozwoju i promocji naszej gminy zostali wyróżnieni Krystyna Kozłowska oraz Magdalena Marchewka. Uroczystość uświetnił występ uczniów Publicznego Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Białobrzegach. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy mieli możliwość indywidualnych rozmów przy poczęstunku przygotowanym przez Urząd.

 

Pakiet 6 Dzwoni rachmistrz

 nsp 300x600px 002

stop smog

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

 

uth

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid