plen

ledy 08102015 01Rozpoczęły się prace związane z kompleksową modernizacją oświetlenia drogowego na terenie Gminy Białobrzegi.

Realizowane zadanie będzie polegać na wymianie istniejących opraw oświetleniowych na nowe oparte na technologii diodowej LED oraz wykonanie zintegrowanego systemu zarządzania oświetleniem, co pozwoli na lepsze i efektywniejsze doświetlenie ulic oraz znacznie ograniczy zużycie energii elektrycznej. Prace w zakresie wymiany opraw oświetleniowych mają zostać zakończone do końca listopada 2015 r., zaś pozostałe prace związane z budowa nowej linii oświetlenia na ul. Krakowskiej do końca maja 2016 r.

Inwestycja zakłada m.in.:

  • wymianę 1 480 szt. opraw oświetleniowych na oprawy LED na istniejących słupach,
  • budowę nowej kablowej instalacji oświetleniowej wraz z wymianą istniejących słupów oświetleniowych na nowe – posiadające nośniki reklamy – i oprawami oświetleniowymi LED w ilości 160 szt.
  • przebudowę 53 punktów sterujących oświetleniem wraz z oprogramowaniem do zarządzania oświetleniem.

Jak podkreśla burmistrz Adam Bolek realizacja tej dużej inwestycji ma na celu zmniejszenie o ok. 60% wydatków na zakup energii elektrycznej na oświetlenie naszych ulic. Środki zaoszczędzone zostaną przeznaczone na spłatę pożyczki oraz inne zadania inwestycyjne. Wartość inwestycji to 3.414.817,23 złotych. Środki finansowe na realizację zadania pochodzą z budżetu gminy  tym 2,2 mln złotych z pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska, z czego 30% kwoty pożyczki będzie umorzona. Wykonawca prac jest firma  EURO-LIGHT sp. z o.o. z Piaseczna.

Pakiet 6 Dzwoni rachmistrz

 nsp 300x600px 002

stop smog

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

 

uth

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid