plen

cecylianka 2015 5521 listopada 2015 Białobrzegi śpiewały właśnie na „chwałę Pana”, a to za sprawą V Festiwalu Piosenki Religijnej CECYLIANKA.

Tym razem festiwal odbywał się w kościele parafialnym pw. Św. Trójcy w Białobrzegach, a organizatorami byli: Publiczne Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Białobrzegach na czele z dyrektor Anną Gutkiewicz oraz tutejsza parafia pod przewodnictwem ks. Proboszcza Artura Hejdy. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi Adam Bolek.

Zaproszeni goście, wśród których obecni byli ks. Prałat Henryk Ćwiek, Burmistrz Adam Bolek, Zastępca Burmistrza Mieczysław Danielewicz, poprzedni dyrektorzy Publicznego Gimnazjum: Krzysztof Wójcik oraz Robert Wiśniewski, dyrektorzy innych placówek oświatowych z terenu miasta Białobrzegi i powiatu białobrzeskiego, nauczyciele oraz uczniowie, wysłuchali pięknych i oryginalnych aranżacji popularnych pieśni i piosenek religijnych. W koncercie wystąpili zarówno soliści, jak i zespoły z następujących szkół: Publiczne Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Białobrzegach, Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Białobrzegach, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Adamowie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. KEN w Białobrzegach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej, Zespół Placówek Oświatowych w Przybyszewie, Niepubliczne Gimnazjum „Siódemka” w Białobrzegach oraz schola „Oddani Bogu” przy parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Przybyszewie. Każdy wykonawca zaprezentował 2 utwory.
Wszyscy zostali nagrodzeni statuetkami V Festiwalu Piosenki Religijnej CECYLIANKA oraz dyplomami i upominkami ufundowanymi przez Burmistrza. Nie było wygranych ani przegranych, gdyż wszyscy śpiewali na chwałę Pana Boga.
Festiwal był również ważnym krokiem w przygotowaniu młodzieży ziemi białobrzeskiej do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Uczestnicy festiwalu wspólnie wykonali hymn ŚDM „Błogosławieni miłosierni”, a po słodkim poczęstunku uczestniczyli w koncercie, w którym wystąpili harcerze, schola z miejscowej parafii, Zespół Międzyszkolny „Victoria” oraz goście specjalni – klerycy z radomskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zespołem „Jak najbardziej”. Gorący posiłek zakończył ten wspaniały dzień wspólnej zabawy i radości na chwałę Pana.

 

Pakiet 6 Dzwoni rachmistrz

 nsp 300x600px 002

stop smog

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

 

uth

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid