plen

p1160598W dniu 3 grudnia 2015 r. Burmistrz Adam Bolek wziął udział w konferencji pn. „SMART LIGHTING czyli inteligentne zarzadzanie zużyciem energii w gminie”,  zorganizowanej w Ośrodku EMAUS przez firmę Cities, wykonawcę wymiany oświetlenia na terenie naszej gminy.

Uczestnicy konferencji mieli możliwość zapoznać się z procesem planowania i realizacji inwestycji typu SMART LIGHTING. Omówione zostały również  aspekty techniczne projektowania, sterowania, zarządzania i monitorowania systemu inteligentnego zarządzani zużyciem energii.


O swoich doświadczeniach z wdrażania systemu mówili również Burmistrz Adam Bolek  oraz  Bogusław Pięta główny energetyk miasta Jasło. Po zachodzie słońca wszyscy uczestnicy udali się do Białobrzegów, aby zobaczyć jak system funkcjonuje i go ocenić. Przypomnijmy, na terenie gminy Białobrzegi trwa wymiana oświetlenia drogowego na energooszczędne. Do wymiany przeznaczono 1480 lamp. W tej chwili trwają prace mające na celu wyregulowanie kątów świecenia lamp oraz testowanie sytemu sterowania oświetleniem. Wkrótce również dowieszane będą lampy w miejscach niedoświetlonych. W przyszłym roku nastąpi dokończenie zadania.

Pakiet 6 Dzwoni rachmistrz

 nsp 300x600px 002

stop smog

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

 

uth

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid