plen

5474803 tatarak Gmina Białobrzegi złożyła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska Kartę Informacyjną Przedsięwzięcia, dotyczącą budowy zalewu w Białobrzegach.

Przypomnijmy, do tej pory dzięki środkom pozyskanym od wojewody mazowieckiego wykonane zostały koncepcje budowy zbiornika wodnego w Białobrzegach.

Od lutego 2015 r. trwają badania terenowe elementów fauny i flory obszarów przeznaczonych pod zalew. Badania te zakończą się w lutym 2016 r., choć wstępny raport, dotyczący Inwentaryzacji przyrodniczej z rozpoznaniem i oceną zagrożeń przyrodniczych związanych z położeniem inwestycji w obszarach Natura 2000 został już przygotowany i dołączony do Karty Informacyjnej (wykonuje go Pracownia Badań Ekologicznych „Natura”). Karta Informacyjna Przedsięwzięcia to dokument niezbędny do przejścia w kolejne etapy, prowadzące do uzyskania pozwolenia na realizację budowy zbiornika (Kartę przygotowała firma DHV Hydroprojekt Sp. z o.o.)
Kolejnym etapem będzie wykonanie Raportu Oddziaływania na Środowisko. Raport taki zostanie zlecony firmie zewnętrznej. Jego przygotowanie potrwa około 4 miesięcy. Dopiero więc w połowie roku będziemy wiedzieli jakie uwagi co do realizacji zadania będzie miała Generalna Dyrekcji Ochrony Środowiska. Od tych uwag zależeć będzie dalsze procedowanie inwestycji.

Pakiet 6 Dzwoni rachmistrz

 nsp 300x600px 002

stop smog

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

 

uth

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid