plen

DSCF3708Gmina Białobrzegi złożyła wniosek o objęcie Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną terenów inwestycyjnych w Białobrzegach.

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta i Gminy podjęto uchwałę o wyrażeniu zgody na objęcie obszarem Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan nieruchomości gminnych o powierzchni ok. 11 ha, położonych w Białobrzegach pomiędzy ul. Rzemieślniczą a Kościelną (za stadionem).

W planie zagospodarowania gminy tereny te są przeznaczone na działalność przemysłową. Cała procedura włączenia dodatkowych obszarów do Strefy trwa około 1 roku, a ostateczną decyzję podejmuje Rada Ministrów. - Wniosek został złożony w Tarnobrzegu i teraz będzie procedowany. Mam nadzieję, że nasze tereny inwestycyjne zostaną włączone do Specjalnej strefy ekonomicznej, co pozwoli przyciągnąć inwestorów - mówi burmistrz Adam Bolek. Gmina ma już gotowe projekty uzbrojenia tych terenów i wkrótce złożone zostaną wnioski o dofinansowanie tego zadania ze środków zewnętrznych. Specjalne Strefy Ekonomiczne to obszary, w których działalność gospodarcza może być prowadzona na preferencyjnych warunkach, tj. przedsiębiorstwom, które uzyskały zezwolenie na działalność w strefie, przysługuje pomoc publiczna m.in. w postaci zwolnienia podatkowego.

Pakiet 5 Rachmistrzowie rozpoczna prace w maju1

 nsp 300x600px 002

stop smog

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid