dsc023608 maja br w Białobrzegach odbył się zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy pierwszy „Bieg Pilicy”.

Przed jego rozpoczęciem Burmistrz Adam Bolek dokonał oficjalnego powołania zawodników do zespołu biegowego TEAM Białobrzegi. W jego skład weszli nasi mieszkańcy, którzy wykazali się osiągnięciami biegowymi oraz zadeklarowali chęć promocji naszej gminy w imprezach biegowych w kraju oraz poza jego granicami.


W ramach imprezy pn. „Bieg Pilicy”, która zapoczątkowała obchody Majowych Dni Białobrzegów w naszym mieście odbyły się cztery biegi kolorowe dla dzieci i młodzieży na dystansach 200, 400, 800 i 1500 metrów oraz bieg główny na 10 km. Start i meta znajdowała się na Placu Zygmunta Starego przed Ratuszem. W biegach kolorowych rywalizowało ponad 400 uczestników. Każdy, kto ukończył bieg otrzymał z rąk zastępcy burmistrza Mieczysława Danielewicza medal, sok ROKO oraz kupon na lody białobrzeskie, a zwycięzcy poszczególnych kategorii także puchary i nagrody.


W biegu głównym wystartowało 221 zawodników z całej polski.  Startu dokonał  Pan  Lech Tomala – inicjator pierwszej imprezy biegowej w Białobrzegach. Trasa przebiegała ulicami naszego miasta, a zawodnikom towarzyszył głośny doping. Zwycięzcą biegu został Paweł Biały z Kraśnika, który przebiegł trasę w 34 min. i 47 sek. Każdy z biegaczy otrzymał okolicznościowy  medal, koszulkę z logo biegu, napój izotoniczny, sok ROKO oraz kupon na białobrzeską grochówkę i lody białobrzeskie.


Zespół TEAM Białobrzegi w biegu reprezentowali: Bożena Gromek, Małgorzata Mielewska, Teresa Prasek, Agnieszka Sułecka, Natalia Sułecka, Weronika Wąsik, Andrzej Badełek, Hubert Badełek, Marcin Bojanowicz, Adam Bolek, Andrzej Chłopicki, Ireneusz Furmański, Piotr Furmański, Mirosław Gromek, Karol Motyka, Michał Sarniak, Kamil Wąsik, Michał Zając, Hubert Zasławski oraz Zygmunt Zasławski.


Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom biegów i współorganizatorom naszej imprezy: OSP Sucha, OSP Stawiszyn, policji, młodzieży z gimnazjum, służbom medycznym, naszym szkołom i przedszkolom, ZUK-owi, MGOK-owi oraz sponsorom: firmie Zbyszko oraz lodziarni Państwa Gruszczyńskich.

 

WYNIKI BIEGÓW
Bieg Żółty Roczniki 2006 - 2009 – 400m
Kategoria dziewcząt:
1.Amelia Karolak
2.Roksana Walczak
3.Sham Alnaheb
Kategoria chłopców:
1.Stanisław Kapłon
2.Kamil Popis
3.Alan Chodoła

Bieg Czerwony Roczniki 2003 - 2005 – 800 m
Kategoria dziewcząt:
1.Karolina Krajewska
2.Małgorzata Jaworska
3.Dominika Tamioła
Kategoria chłopców:
1.Kacper Miołek
2.Krzysztof Cybulski
3.Mateusz Gutkowski

Bieg Zielony -Roczniki 2000 - 2002 – ok. 1500 m
Kategoria dziewcząt:
1.Katarzyna Maroszek
2.Nina Piechota
3.Paulina Burska
Kategoria chłopców:
1.Oskar Walczak
2.Bartłomiej Sadzik
3.Kacper Trynkos

Bieg główny – klasyfikacja open kobiety:
1.Karolina Wiśniewska – Radom
2.Ewelina Płatos – Radom
3.Kinga Brzoszkiewicz – Starachowice

Bieg główny – klasyfikacja open mężczyźni:
1.Paweł Biały – Kraśnik
2.Michał Jagieło – Lubienia
3.Bartłomiej Kuna - Warka

Bieg główny – klasyfikacja wiekowa <29 kobiety:
1.Małgorzata Szymczak
2.Monika Stanikowska
3.Ewa Malczewska

Bieg główny – klasyfikacja wiekowa <29 mężczyźni:
1.Grzegorz Neska
2.Michał Sarniak – TEAM Białobrzegi
3.Łukasz Jaworski

Bieg główny – klasyfikacja wiekowa 30-39 kobiety:
1.Agnieszka Drogosz – Stępniewska
2.Magdalena Łuszczyk
3.Sylwia Kobierska

Bieg główny – klasyfikacja wiekowa 30-39 mężczyźni:
1.Artur Słowiński
2.Sławomir Stykowski
3.Michał Mendyka

Bieg główny – klasyfikacja wiekowa 40-49 kobiety:
1.Anna Pergał
2.Urszula Wojtunik
3.Helena Ryba

Bieg główny – klasyfikacja wiekowa 40-49 mężczyźni:
1.Marek Wilczura
2.Sebastian Przepiórka
3.Sławomir Rusak

Bieg główny – klasyfikacja wiekowa 50-59 kobiety:
1.Bożena Tulej
2.Bożena Gromek – TEAM Białobrzegi

Bieg główny – klasyfikacja wiekowa 50-59 mężczyźni:
1.Andrzej Płoński
2.Wacław Curyło
3.Marek Dolega

Bieg główny – klasyfikacja wiekowa 60+ kobiety:
1.Irina Hulanicka

Bieg główny – klasyfikacja wiekowa 60+ mężczyźni:
1.Tomasz Klepacki
2.Tomasz Kozłowski
3.Ignacy Gadzinowski

 

 

logo bieg pilicy 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid