plen

dscf6352W dniach 28-30 lipca gościliśmy w naszym mieście ponad 100 osobową grupę pielgrzymów z Włoch zmierzających na Światowe Dni Młodzieży i spotkanie z Papieżem Franciszkiem.

W godzinach wieczornych w dniu 28 lipca 2016 r. w Kościele parafialnym odbyło się uroczyste powitanie pielgrzymów z Sycylii, którzy przybyli na Światowe Dni Młodzieży.

Goszczących w Białobrzegach i okolicy 55 pątników w imieniu mieszkańców przywitali Burmistrz Miasta i Gminy Adam Bolek oraz Proboszcz ks. Artur Hejda, życząc im miłego pobytu oraz wspaniałych przeżyć ze spotkania z Ojcem Świętym. Na okoliczność przyjazdu naszych miłych gości Urząd Miasta i Gminy przygotował dla każdego uczestnika pielgrzymki pamiątkowe koszulki z logo miasta i ŚDM, które burmistrz Adam Bolek uroczyście przekazał podczas wieczornego powitania. Chcemy w ten sposób urzec młodych naszą gościnnością i życzliwością, aby po powrocie do swojego kraju opowiadali i zachęcali innych do przyjazdu do Polski i naszego miasta.
Następnego dnia pielgrzymi udali się na wspólne modlitwy do sanktuarium w Starej Błotnicy. Powrócili do Białobrzegów w grupie ponad 100 osobowej, dla której zostały przygotowane ciekawe atrakcje - spływ kajakowy rzeką Pilicą od miejscowości Przybyszew do stanicy WOPR, w którym wzięło udział 70 ciu miłośników wioślarstwa kajakowego. Druga grupa pielgrzymów, która pozostała na lądzie mogła podziwiać uroki naszego miasta i gminy na wystawie fotografii „Białobrzeski Kościół i Most” autorstwa Arkadiusza Kurowskiego oraz wystawie prac malarskich Jakuba Turzyńskiego przygotowanej przez naszą Bibliotekę. Po tych doznaniach krajobrazowo-artystycznych nasi włoscy goście zgromadzili się przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy, aby wyrazić świadectwo swoje wiary poprzez modlitwę, śpiew i taniec.
Pielgrzymi pożegnali nasze miasto i mieszkańców w sobotę rano udając się na spotkanie z Papieżem Franciszkiem.

Burmistrz serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomagali przy organizacji i umilali pobyt naszym gościom, a w szczególności: Księdzu Proboszczowi Arturowi Hejdzie, mieszkańcom, którzy zapewnili noclegi i dwudniową opiekę w swoich domach,  organizatorowi spływu kajakowego  „Powiatowemu Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu” na czele z prezesem Tomaszem Tomczyńskim oraz ich parterom firmie Kajaczek Krzysztof Mielewski i Artur Wrzesiński, firmie Wincent Sport Adrian Wincentak i Sławomir Wincentak , firmie Pałczyński przewozy autokarowe, Bibliotece Publicznej, Komendzie Powiatowej Policji oraz pozostałym sponsorom  Frubella Processing Sp. z o.o , Zajazd Jagielloński, Zodiak, Zbyszko Comapny Sp. z o.o.,Star – Mar, Smakosz Tadeusz Sarniak.

airly

wifi4eu

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

bialobrzegitv res

stop smog

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid