plen

lider7W dniu 23 września br. podczas uroczystej Gali w Radomiu Burmistrz Adam Bolek odebrał nagrodę LIDER REGIONU 2016 dla Gminy Białobrzegi w kategorii SPORT przyznawanej corocznie przez redakcję gazety „Echo Dnia”.

Nagrody te przyznawane były już po raz jedenasty i mają one na celu wyróżnienie firm i instytucji wnoszących trwały wkład w rozwój gospodarczy ziemi radomskiej. W tegorocznej edycji nagrodzono 6 samorządów oraz 25 firm. 


Kapituła Nagrody Liderzy Regionu 2016 doceniła działania naszej gminy w zakresie promocji i rozwoju sportu wskazując w uzasadnieniu na:
- propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez utworzenie klas sportowych w szkole podstawowej  i publicznym gimnazjum w Białobrzegach, wprowadzenie wyjazdów na obozy sportowe do programu zajęć edukacyjnych oraz wspieranie szkółki piłkarskiej przy klubie sportowym „Pilica”.  Młodzi zawodnicy mają możliwość udziału w zawodach sportowych, wyjazdu na mecze ligowe czołowych drużyn z naszego regionu oraz letnie i zimowe obozy sportowe.
- budowę infrastruktury sportowej, do której należy budowa bieżni lekkoatletycznej na stadionie miejskim im. Zygmunta Siedleckiego wraz z wyposażeniem w urządzenia i oznakowanie zgodnie z wymogami IAAF. Gmina również współfinansowała wybudowanie boiska o sztucznej nawierzchni przy hali sportowej w Białobrzegach.
- aktywizację sportową mieszkańców poprzez utworzenie biegowego i rowerowego Team`u Białobrzegi. Członkowie Team`u otrzymali profesjonalne komplety strojów sportowych.
- organizację masowej imprezy sportowej jaką był tegoroczny „Bieg Pilicy”, który zgromadził ponad 500 sympatyków. Biegali dorośli, ale także dzieci. Dla najmłodszych zorganizowano „biegi kolorowe” z dystansem dostosowanym do wieku biegaczy. Bieg na 10 km był głównym punktem białobrzeskiego święta biegania.
- udział w Partnerstwie Regionalnym Stowarzyszenia Czarni Radom, w ramach którego młodzież naszych szkół uczestniczy w meczach Plus Ligi drużyny Cerradu Czarni Radom, turniejach siatkarskich oraz lekcjach pokazowych z WF prowadzonych przez trenerów i zawodników klubu. Na hali odbywają się mecze sparingowe tej drużyny.
- działania marketingowe promujące Białobrzegi poprzez sport do których należą usługi promocji gminy wynikające z realizacji umowy Partnerstwa Regionalnego tj. m.in. występy libero drużyny Cerradu Czarnych Radom z logo gminy na koszulce w meczach ligowych z Cuprum Lubin oraz Jastrzębskim Węglem transmitowane na żywo w telewizji Polsat (mecze partnerskie), organizację profesjonalnej imprezy biegowej  pn. „Bieg Pilicy” oraz występy zawodników Team`u Białobrzegi w strojach z logo  w imprezach i zawodach w całym kraju.

Jak mówi burmistrz Adam Bolek sport jest niezwykle ważnym elementem funkcjonowania społeczności lokalnej, dlatego jednym z priorytetów działań naszej gminy jest propagowanie zdrowego trybu życia. Nie może się to obywać w oderwaniu od innych zagadnień dotyczących przede wszystkim rozbudowy bazy sportowej w gminie, jak również kształtowania sportowego ducha w najmłodszym pokoleniu. Nasze cele w zakresie sportu realizujemy dwutorowo: po pierwsze przez rozbudowę bazy sportowej. Drugi priorytet to usportowienie najmłodszego pokolenia. Oddzielną grupę naszych działań stanowi popularyzacja sportu oraz promocja gminy poprzez sport. Serdecznie dziękuję tym, którzy aktywnie wspierają rozwój sportu w naszej gminie. To Im dedykuję tą nagrodę.airly

wifi4eu

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

bialobrzegitv res

stop smog

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid