plen

sciezka 20032017Po zimowej przerwie rozpoczęły się dalsze prace wykonawcze  przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 48. 

Ścieżka będzie biegła równolegle wzdłuż ulic: Rzemieślniczej, Krakowskiej i Spacerowej od ronda wyjazdowego na Wyśmierzyce przez miasto do węzła drogi ekspresowej S7


Zakres prac zakłada m.in. zdjęcie warstwy humusu, wykonanie rozbiórek istniejących warstw konstrukcyjnych, wykonanie robót ziemnych, wykonanie krawężników i obrzeży wykonanie nowych nawierzchni (asfaltowej i z kostki brukowej), regulację włazów i zaworów oraz remonty zjazdów i skrzyżowań.

Z uwagi na dostosowanie do istniejącej infrastruktury projekt zakłada  ścieżki rowerowe o nawierzchni bitumicznej i z bezfazowej kostki betonowej o minimalnej szerokości 2,00 m, ścieżki pieszo-rowerowe z bezfazowej kostki betonowej o minimalnej szerokości 2,50 m oraz chodniki o minimalnej szerokości 1,50 m.

Wykonawcą robót jest firma: ZBIG BET s.c. z Radomia. Wartość wykonywanych robót to 648,5 tyś. złotych. Środki finansowe pochodzą z budżetu gminy. Inwestycja realizowane we współpracy z Generalna Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

bialobrzegitv res

kolektory 16032015

opinia res

gazeta nowa logo

portal mapowy wm

 

Informacje archiwalne

 

logo archiwum

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid