W dniu 15 sierpnia w Białobrzegach odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego.
W obchodach uczestniczyli przedstawiciele parlamentu, samorządów: gminnego i powiatowego oraz liczne przybyłe poczty sztandarowe reprezentujące działające na terenie gminy jednostki i stowarzyszenia.
Uroczystość rozpoczęła msza święta celebrowana w kościele parafialnym. Następnie przed pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej odśpiewano hymn państwowy i złożono wiązanki kwiatów. W uroczystości wzięli udział: prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Leon Barszcz, poseł na Sejm RP Dariusz Bąk, burmistrz Miasta i Gminy Adam Bolek, wicestarosta Ireneusz Gumowski, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Marcin Osowski, zastępca burmistrza Mieczysław Danielewicz, Radni Miasta i Gminy i powiatu oraz liczne reprezentacje instytucji i stowarzyszeń z terenu gminy Białobrzegi.
Burmistrz w swoim przemówieniu podkreślił doniosłą rolę Wojska Polskiego w budowaniu niepodległości naszego kraju i postaw patriotycznych. Cytując słowa kard. Stefana Wyszyńskiego: „Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej”, podkreślił, że patriotyzm można wyrażać w codziennym życiu nie tylko na polu chwały.
Święto Wojska Polskiego obchodzone jest w rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku - bitwy nazwanej Cudem nad Wisłą. Nawiązuje ono do tradycji Święta Żołnierza ustanowionego 4 sierpnia 1923 roku dla uczczenia pamięci żołnierzy poległych w walkach o niepodległość Polski. Po klęsce wrześniowej Święto Żołnierza nie zostało anulowane. Obchodzono je uroczyście w okresie II wojny Światowej w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie, w Polskim Państwie Podziemnym i w szeregach Armii Krajowej. Po zakończeniu wojny święto obchodzono do 1947 roku. Potem zaniechano obchodów i ustanowiono Dzień Wojska Polskiego – 12 października – upamiętniając w ten sposób chrzest bojowy 1 Dywizji Piechoty im. Tadeusz Kościuszki pod Lenino. W 1992 roku ustawa sejmowa ustanowiła Święto Wojska Polskiego 15 sierpnia.