plen

ch02 20180820125808Zakończyły się prace związane z modernizacją monitoringu miejskiego w Białobrzegach. 27 kamer będzie strzegło bezpieczeństwa mieszkańców i porządku w mieście.

Zakończyła się modernizacja monitoringu miejskiego. Polegała ona na przejściu z sygnału radiowego na sygnał światłowodowy, wymianie akumulatorów podtrzymujących napięcie wymianie uszkodzonych kamer oraz dokupienie nowych kamer cyfrowych umożliwiających zapis w formacie HD.

Do tej pory monitoring oparty na transmisji danych drogą radiową był nieskuteczny, gdyż zapisany obraz był w minimalnej rozdzielczości uniemożliwiając jakąkolwiek identyfikację szczegółów zapisanego obrazu. Często również występowały przerwy w łączności radiowej przez co monitoring faktycznie nie funkcjonował. Dzięki zastosowaniu transmisji światłowodowej, poprawiła się jakość obrazu i skuteczność działania kamer. W strategicznych miejscach zainstalowane są kamery cyfrowe o dużej rozdzielczości. W tej chwili w Białobrzegach działa 27 kamer monitoringu, a obraz zapisywany jest w max. rozdzielczości zainstalowanych kamer. Bieżący podgląd z monitoringu wraz z możliwością sterowania kamerami posiadają funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach. Zapis obrazu odbywa się na serwerach Urzędu Miasta i Gminy.
Urząd zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych nie może wydać nagrania z monitoringu osobie prywatnej np. poszkodowanemu – nagranie wydaje się organom do tego upoważnionym np. Policji.

 

Pakiet 5 Rachmistrzowie rozpoczna prace w maju1

 nsp 300x600px 002

stop smog

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid