plen

img 200011 listopada świętowaliśmy 100. Rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. W Białobrzegach odbyły się uroczystości upamiętniające Święto Narodowe.

Uroczystości w Białobrzegach rozpoczął przemarsz delegacji, harcerzy, pocztów sztandarowych i Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Białobrzegach do kościoła parafialnego. Tam odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie orkiestry.


O godzinie 12 odśpiewano Hymn Narodowy, po którym rozpoczęła się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po mszy delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej.
Kulminacyjnym punktem był przemarsz uczestników obchodów Narodowego Święta do białobrzeskiego Ratusza. Wśród uczestników marszu były dzieci z naszych przedszkoli, niosące 30 m flagę narodową, która po uroczystości zawisła na budynku Urzędu Miasta i Gminy.
Następnie w sali konferencyjnej Urzędu rozpoczął się koncert chóru Echo ze Lwowa pod dyrekcją Edwarda Kuca oraz Chóru Jedynka KEN ze szkoły podstawowej nr 1 w Białobrzegach pod dyrekcją Agaty Kowalczyk i Marty Wójcik-Marzec. Podczas koncertu chórów nastąpiło symboliczne odsłonięcie tablicy nadającej imię Marszałka Józefa Piłsudskiego Białobrzeskiemu Mostowi nad Pilicą (wykonano uchwałę Rady Miasta i Gminy z 30 września 2013 roku). Odsłonięcia tablicy dokonali Bartosz Chochlewicz i Antoni Fołtyn, uczniowie białobrzeskich szkół urodzeni w dniu 11 listopada.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za liczny udział w uroczystościach. Podziękowania składamy dowódcy uroczystości Panu Hubertowi Olszewskiemu, kapelmistrzowi Orkiestry Dętej Panu Radosławowi Piotrowskiemu, dyrekcjom przedszkoli, szkół z terenu gminy Białobrzegi, policji, wszystkim delegacjom, pocztom sztandarowym oraz harcerzom.

Pakiet 6 Dzwoni rachmistrz

 nsp 300x600px 002

stop smog

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

 

uth

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid