plen

20190424 151110Fundacja Koalicja dla Młodych pozyskała blisko 200 tys. złotych na intensywne działania dla seniorów.

Projekt LUSTRO ŻYCIA, Fundacja będzie realizować w partnerstwie z Gminą Białobrzegi. To pierwsze, tak szerokie działania skierowane do seniorów z naszej społeczności.

 

W projekcie weźmie udział 50 seniorów i 45 młodych ludzi.
Tytuł projektu nie jest przypadkowy, ponieważ w ramach jego realizacji chcemy, żeby młodzi ludzie dowiedzieli się, jak wyglądało życie seniorów za czasów ich młodości. Jak wyglądał wtedy świat. Młodzież weźmie udział w warsztatach dziennikarsko-filmowych, a potem przeprowadzi wywiady i reportaże z seniorami. Będą mieli możliwość poznać ich historie, zrozumieć. Wspólnie będą pracować nad efektem końcowym powstałych materiałów.
Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Fundacja Koalicja dla Młodych, która od 15 lat zmienia życie mieszkańców powiatu białobrzeskiego. Partnerem projektu jest Gmina Białobrzegi. Partnerstwo z gminą pozwoli Fundacji w pełni wykorzystać potencjał naszej Gminy, a w przyszłości miejmy nadzieję zawiązać trwałą współpracę na rzecz seniorów. Pieniądze na realizację projektu w kwocie 200 tys. złotych pochodzą z Rządowego Programu Aktywność Społeczna Osób Starszych na lata 2014-2020 oraz Gminy Białobrzegi w kwocie 7 tys. złotych. Blisko 14 tysięcy złotych wkładu w projekt to praca wolontariuszy Fundacji.
Czekają nas wakacje w filmowym wydaniu.
Zebrane historie o seniorach zostaną wykorzystywane do napisania scenariusza filmu średniometrażowego. W wakacje zorganizujemy warsztaty aktorsko-filmowe dla dzieci, młodzieży i seniorów z naszej społeczności. A potem zaczniemy zdjęcia do filmu, który nakręcimy dzięki otrzymanemu przez Fundację dofinansowaniu. Premiera filmu odbędzie się pod koniec sierpnia przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy Białobrzegi. Już teraz wszystkich zapraszamy na letni seans pod chmurką, na którym wyświetlony zostanie przygotowany film.


Po co młodzież w projekcie?
Dzięki projektowi chcemy wypracować przykłady współpracy, jaką mogą podjąć szkoły, biblioteki czy ośrodki kultury z seniorami. W jaki sposób można wykorzystać ich potencjał, by młodzież nawiązywała większą współpracę z seniorami. Pragniemy połączyć te dwa odległe światy. Przygotowane informacje po realizacji projektu dostanie każda placówka oświatowo-kulturalna. W ten sposób chcemy wprowadzić innowację w edukacji na poziomie lokalnym.


A seniorzy?
Prócz wspólnych aktywności międzypokoleniowych, seniorzy wezmą udział w 2 wizytach studyjnych. Dzięki wizytom zobaczą, jak działają seniorzy w innych zakątkach Polski. Będą mogli z nimi porozmawiać i nawiązać bliższy kontakt. Zorganizujemy również I Forum Seniora. Forum będzie miejscem, gdzie seniorzy będą mogli porozmawiać o swoich problemach oraz powiedzieć, jakie mają potrzeby. Chcemy również, żeby czuli się potrzebni, dlatego w ciągu 9 miesięcy projektu wypracujemy plan, w jaki sposób seniorzy mogą się angażować w życie naszej społeczności.


Więcej informacji o projekcie i fundacji znajdziecie na stronie www.fundacjakdm.org

airly

wifi4eu

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

bialobrzegitv res

stop smog

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid