plen

20190812 191907Zakończyły się prace drogowe na osiedlu Za Polną w Białobrzegach. Wybudowano trzy nowe ulice: Sienkiewicza, Reja i Herberta oraz kanał burzowy. Wcześniej zakończono prace związane z budową kanalizacji.

W zakresie prac było wykonanie kanału burzowego, w ulicy Reja i Sienkiewicza, który odprowadzać będzie wody deszczowe do kanalizacji burzowej. Po tych pracach wykonawca przystąpił do budowy dwóch ulic: Sienkiewicza i Reja oraz wykonania przedłużenia ulicy Polnej do ulicy Sienkiewicza.

Udało się również wykonać ulicę Herberta, na której pojawił się dywanik asfaltowy. Wkrótce pojawi się organizacja ruchu w obrębie nowo wybudowanych ulic.
- Wybudowane ulice są głównymi ulicami wyprowadzającymi ruch samochodowy w kierunku południowym i północnym z osiedla. Dlatego jako pierwsze zyskały nową nawierzchnię – mówi burmistrz Adam Bolek.
20190812 192028W poprzednich latach wybudowano m. in. ulicę Kamińskiego. W kolejnych latach Urząd Miasta i Gminy planuje przystąpić do budowy pozostałych ulic na tym osiedlu.
Wykonawcą inwestycji była firma P.P.U. Wimar. Wartość kontraktu wyniosła ponad 1 mln zł. Informujemy mieszkańców osiedla Za Polną, że można już wykonywać na swoich posesjach przyłącza do kanalizacji. W tym celu należy konsultować się z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji, celem uzgodnienia warunków przyłącza.

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid