plen

DSC 0573 minZakończyły się prace związane z gruntowną przebudową Stadionu Miejskiego im. Zygmunta Siedleckiego w Białobrzegach. 29 września uroczyście otwarto nowy obiekt.

W niedzielę 29 września nastąpiło otwarcie zmodernizowanego Stadionu Miejskiego w Białobrzegach. Otwarcia obiektu dokonali: Adam Bolek burmistrz Białobrzegów, poseł Dariusz Bąk, wicemarszałek Rafał Rajkowski, były starosta Andrzej Oziębło oraz córka patrona stadionu Danuta Popławska. Wśród gości byli również posłanka Anna Białkowska, Prezes ROZPN Sławomir Pietrzyk, Radni Miasta i Gminy Białobrzegi. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Białobrzegach.

Uroczyste przecięcie wstęgi poprzedziły mecze piłkarskie: Retro Ligi oraz Old Boys Białobrzegi – Old Boys Sucha (0-1). Po uroczystości odbył się mecz ligowy drużyn seniorskich Pilicy Białobrzegi i Błonianki Błonie (2-2).

Prace modernizacyjne trwały dwa lata i polegały na budowie budynku socjalnego, który jednocześnie jest  zadaszoną trybuną oraz pełnowymiarowego boiska treningowego ze sztucznej trawy. Budynek powstał na miejscu starej ziemnej trybuny, wybudowanej 1978 roku. W budynku mieszczą się szatnie, sala konferencyjna, pokój sędziowski, magazyny, łazienki i siłownia. Na głównym holu - na zdjęciach - przedstawiono historię klubu.

Budynek jednocześnie jest trybuną na 715 miejsc w tym 27 miejsc tzw. VIP, przeznaczonych dla działaczy i największych sponsorów klubu. Trybuna jest częściowo zadaszona (211 miejsc) oraz wyposażona w system nagłośnienia i oświetlenia. Na trybunie znajduje się również pomieszczenie spikera z trzema stanowiskami dziennikarskimi.

Boisko treningowe ze sztuczną trawą powstało na miejscu starego boiska treningowego o naturalnej nawierzchni. Boisko o wymiarach 100x64m będzie zweryfikowane do rozgrywek ligowych drużyn młodzieżowych i seniorskich, posiada również oświetlenie na 6 masztach, ławki rezerwowych oraz tablicę wyników.

Na stadionie wykonano również drogi komunikacji wewnętrznej, monitoring (6 kamer), nową bramę wyjazdową od strony północnej, oświetlenie terenu oraz urządzono zieleń.

Generalnym wykonawcą obiektu była firma Arbud, projekt wykonała Pracownia Projektowa Joanna Okraska z Łodzi. Wartość zadania wyniosła 5,5 mln zł z czego prawie 2 mln to dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Informujemy również, że ze względu na bezpieczeństwo obiektu będzie on funkcjonował w określonych godzinach. W okresie letnim w godzinach 7-22, a w okresie zimowym 7-20. Przebywanie na obiekcie poza wyznaczonymi godzinami jest zabronione i grozi karą.

airly

wifi4eu

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

bialobrzegitv res

stop smog

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid