plen

IMG 8043Po trzech latach prac zakończyła się budowa sali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Białobrzegach. 18 października odbyło się uroczyste otwarcie nowego obiektu, połączone z Dniem Nauczyciela i ślubowaniem klas pierwszych.

W uroczystościach wzięli udział burmistrz Adam Bolek, przewodniczący rady Miasta i Gminy Marcin Osowski, zastępca burmistrza Mieczysław Danielewicz, dyrektor szkoły Jolanta Plesiewicz z gronem pedagogicznym, radni gminy, dyrektorzy podległych jednostek, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych z terenu gminy oraz społeczność szkolna. Gościem honorowym był mer Rawy Ruskiej – miasta partnerskiego – Mykola Zinko. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali uczniowie klas pierwszych, którzy w tym dniu złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

 Wybudowana sala sportowa jest obiektem pełnowymiarowym, tzn. mieści się tam boisko do piłki ręcznej o wymiarach 20x40m.  Sala spełnia standardy do rozgrywania meczów koszykarskich (drewniany parkiet) oraz piłki siatkowej (3 boiska rozdzielone kotarami), badmintona (2 boiska). W sali jest również magazyn sprzętu, pokój nauczycieli wychowania fizycznego oraz cztery szatnie i sala fitness. Sala sportowa wyposażona została również w monitoring wizyjny, nagłośnienie i tablicę wyników. W starej salce gimnastycznej urządzono trzy sale lekcyjne oraz dodatkowe pomieszczenia dydaktyczne i magazynowe. Dzięki temu szkoła, po raz pierwszy od wielu lat, pracuje w systemie jednozmianowym.

Budowa sali rozpoczęła się 2017 roku. Dofinansowana została w kwocie 1,7 mln zł z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wartość całej inwestycji wyniosła 5,5 mln zł.

airly

wifi4eu

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

bialobrzegitv res

stop smog

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid