plen

DSC06180 min24 studentów rozpoczęło naukę w Białobrzeskim Uniwersytecie Dziecięcym prowadzonym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach. Najmłodsi w wieku 6-14 lat spotkali się 19 października w MGOK w Białobrzegach, gdzie uczestniczyli w pierwszym wykładzie. Głównym celem inicjatywy jest pomoc w rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego dzieci w wieku od 6 do 14 lat, rozbudzenie aktywności poznawczej, przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu różnych dziedzin nauki. Tematem pierwszych, sobotnich zajęć był Księżyc.  Wykład poprowadził Krzysztof Figarski - absolwent Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Absolwent Studiów podyplomowych z zakresu mechanizmów funkcjonowania Strefy Euro oraz licznych kursów dotyczące min. zmian klimatycznych, efektu cieplarnianego, odnawialnych źródeł energii.

Wykładowca opowiedział wiele ciekawych rzeczy o srebrnym globie. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. o jego wpływie na ziemskie cykle, o tym że oddala się od Ziemi, dlaczego czasem Księżyc jest czerwony, jaki miał związek z katastrofą Titanica oraz o lunatykowaniu. Prowadzący zajęcia przedstawił zwykły Księżyc z niezwykłej strony.

Kolejne spotkanie Białobrzeskiego Uniwersytetu Dziecięcego odbędzie się 16 listopada 2019 roku o godzinie 10.00 w MGOK w Białobrzegach, ul. Kościelna 31.

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6-14 lat. Zapisy w sekretariacie MGOK, ul. Kościelna 31, I piętro, w godzinach 8.00-16.00. 

Wszystkim studentom życzymy powodzenia w poszerzaniu szerokich horyzontów na naszym Uniwersytecie.

Tekst – Małgorzata Chmielewska

Foto – Magdalena Iwanowska

airly

wifi4eu

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

bialobrzegitv res

stop smog

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid