plen

DSC 0474 minW piątek 15 listopada w sali sportowej przy PSP nr 1 im. KEN w Białobrzegach na zaproszenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminy Białobrzegi odbyły się warsztaty muzyczne z Akademią Jana Borysewicza. Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem młodych adeptów gry na gitarze oraz produkcji muzycznej.

Warsztaty były skierowane głównie do dzieci i młodzieży, ale mogły w nich uczestniczyć również dorośli adepci gry na gitarze. W warsztatach wzięło udział blisko 100 osób w tym m.in. białobrzeski chór szkolny JEDYNKA oraz zespół wokalno-instrumentalny przy PSP nr 1 im. KEN w Białobrzegach.

Warto też zaznaczyć, że ilość chętnych zdecydowanie przekroczyła oczekiwania i możliwości organizatorów co pokazuje, że tego typu spotkania są potrzebne. Widać, że zarówno dzieci (wspierane przez rodziców i nauczycieli) jak i młodzież, a także dorośli chcą grać na instrumentach i robią to z wielkim zaangażowaniem. Dobry to znak zwłaszcza w dobie powszechnej cyfryzacji, gdzie wierność prawdziwej pasji nie jest w powszechnej ocenie najwyżej cenionym dobrem.

Uczestnicy warsztatów zauważyli niewątpliwe korzyści, jakie przynosi możliwość bezpośredniego kontaktu z idolem, niekwestionowanym wirtuozem gitary i legendą sceny muzycznej w Polsce.

Prowadzący wiele uwagi poświęcili nie tylko samej technice gry, ale także tajnikom komponowania, poszukiwaniom własnej drogi artystycznej, udzielili porad dotyczących gry w zespole, organizacji prób i samego koncertu, a także podpowiedzieli jak nagrać własną płytę.

Warsztaty były okazją także do porozmawiania z Janem Borysewiczem o jego karierze i obecnych projektach muzycznych. Mogliśmy dowiedzieć się m.in. o kuluarach tworzenia największych hitów w historii zespołu Lady Pank, ale również usłyszeć niepublikowane nigdzie anegdoty z tras koncertowych zespołu.

Jak przyznali Jan Borysewicz oraz Wojciech Olszak, energia w czasie zajęć płynęła w obie strony. Pasja i zaangażowanie muzyków, jak i muzyków-amatorów bardzo mocno zobowiązały go do dalszego rozwoju, pokazały różne kierunki, w których zajęcia w ramach Akademii powinny się odbywać i niewyczerpane zasoby pomysłów, co dalej można z uczestnikami robić, aby rozwijać ich dzięki muzyce.

Jan Borysewicz należy do grona jednego z najlepszych polskich gitarzystów. Kompozytor, wokalista, autor tekstów, lider, organizator. Wszelkie inicjatywy, w które się angażuje mają jasno sprecyzowany cel i muszą być najwyższej jakości. Nie toleruje niekompetencji, nie akceptuje kompromisów – dzięki czemu tworzy dzieła idealne. Jest laureatem wielu nagród, m.in. „100-lecia ZAIKS”, „Best Composer of Tokyo Music Festival”, “Gitarowy Top”, “Nagroda słuchaczy RMF FM”, „Bursztynowy Słowik” i wielu, wielu innych.

Akademia powołana do życia przez Jana Borysewicza prowadzi działalność oświatowo-kulturalną, której celem jest wspieranie, promocja i pomoc w rozwoju kariery dzieci i młodzieży uzdolnionych muzycznie, a także dorosłych muzyków. Wśród działań tego projektu jest też zwiększanie świadomości i wrażliwości muzycznej oraz wspieranie rozwoju osobistego i zawodowego przy wykorzystaniu edukacji muzycznej biernej oraz czynnej. Cele Akademii realizowane są poprzez organizowanie rozmaitych wydarzeń muzycznych, przez co warsztaty te doskonale wpisują się w jej działalność.

Warsztaty muzyczne zostały dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

airly

wifi4eu

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

bialobrzegitv res

stop smog

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid