plen

IMG 1711Zakończyły się prace rozbiórkowe starego budynku Domu Kultury. Prace trwały ponad miesiąc i zakończyły się przed kilkoma dniami. W tym miejscu powstanie nowy budynek, w którym będzie między innymi kino.

W przetargu na rozbiórkę wzięło udział 15 firm z całej Polski. Przetarg wygrała firma Bakamax Sp. z o.o. z Opatowa. Wartość prac to 166.050,00 zł.

 Przypomnijmy, że w lipcu podpisano umowę dotacji w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju Województwa Mazowieckiego, która przewiduje budowę nowego skrzydła budynku do 2021 roku w miejscu wyburzonego kinoteatru. Gmina Białobrzegi na ten cel otrzyma 1,8 mln zł z Samorządu woj. Mazowieckiego.

Na wiosnę 2020 roku, rozstrzygnięty zostanie przetarg na budowę nowego obiektu, który połączony będzie z funkcjonującym dzisiaj budynkiem MGOK-u.

W nowym obiekcie mieścić się będzie kino oraz nowoczesna czytelnia. Całość będzie tak zaprojektowana, że na potrzeby większych imprez sala pomieści ponad 200 osób widowni. Koszt wszystkich prac szacowany jest na około 3 mln zł.

baner na stronę urzędu gminy 250x250

 

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

stop smog

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid