plen

IMG 1818Z inicjatywy rodziców grupy pierwszej z Publicznego Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Białobrzegach, Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Małym Bożym otrzymało kilkadziesiąt kilogramów karmy dla psów, koców i gadżetów dla czworonogów. W akcję włączył się również Urząd Miasta i Gminy.

Szybko zorganizowana akcja przyniosła niespodziewany skutek w postaci bardzo dużej ilości zebranego pożywienia dla psów przebywających w schronisku dla zwierząt w Małym Bożym. W akcji oprócz inicjatorów, czyli rodziców z Przedszkola nr 1, zaangażowały się: Publiczna Szkoła Podstawowa w Białobrzegach, szkoła podstawowa w Suchej, Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ponadpodstawowych, Publiczny Żłobek Krasnal, Niepubliczne Przedszkole Promyczek, Białobrzeskie Morsy, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Urząd Miasta i Gminy. Zbiórka nadal trwa w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Białobrzegach.

 - Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tej spontanicznej akcji. Zachęcam, aby w sobotę, niedzielę przyjechać do schroniska i np. wyprowadzać psy na spacer. Ja czynię to od dłuższego czasu i sprawia mi to olbrzymią satysfakcję – mówi burmistrz Adam Bolek.

Wszystkim, którzy ofiarowali karmę, koce, smycze i zabawki dla psiaków serdecznie dziękujemy.

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid