plen

IMG 1862 1Gmina Białobrzegi zakończyła realizację projektu p.n. Cyfrowy obywatel  województwa mazowieckiego. Dzięki pozyskanym środkom w postaci grantu o wartości 147 840, 00 złotych, 262 osoby podniosło swoje kompetencje cyfrowe. Ponadto  w ramach projektu zakupione zostały 24 nowoczesne laptopy, które będą służyć uczniom dwóch szkół podstawowych w gminie  Białobrzegi.

W ramach projektu zostały przeprowadzone 22 spotkania szkoleniowe. Zajęcia odbywały się z podziałem na  cztery moduły szkoleniowe: Rodzic w Internecie, Moje finanse i transakcje w sieci, Działam w sieciach społecznościowych, Kultura w sieci, w czterech lokalizacjach: Urzędzie Miasta i Gminy Białobrzegi, Środowiskowym Domu Pomocy Społecznej w Jasionnie, szkole podstawowej im. KEN w Białobrzegach oraz w szkole podstawowej w Suchej.

Podczas spotkań, wiedze i umiejętności poruszania się w wirtualnym świecie zdobywały zarówno osoby młode powyżej 25 roku życia oraz osoby starsze. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się m.in.: jak chronić swoje dziecko przed zagrożeniami związanymi z korzystaniem z Internetu, jak załatwić codzienne swoje sprawy biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu.

24 laptopy zostały przekazane na ręce dyrektorów szkół  podstawowych w Suchej i Białobrzegach.

- Cieszymy się, że dzięki uczestnictwu w projekcie mogliśmy także doposażyć szkoły w nowoczesny sprzęt komputerowy i mamy nadzieję, ze będzie dobrze służył zarówno uczniom jak i nauczycielom mówi burmistrz Adam Bolek.

Chcielibyśmy także skierować słowa podziękowania dla wszystkich uczestników szkoleń, którzy poświęcili swój czas, aby móc pogłębić swoja wiedzę.

 

baner na stronę urzędu gminy 250x250

 

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

stop smog

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid