plen

DSC 0999W dniach 8-9 lutego odbyła się I edycja Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Białobrzegi pn. BEGI FUTSAL CUP 2020. Turniej rozegrano na sali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. KEN w Białobrzegach. W rozgrywkach wzięło udział łącznie 20 drużyn z całego regionu radomskiego. Frekwencja dopisała, a emocji nie brakowało.

Turniej został podzielony  na dwa etapy. W pierwszym etapie drużyny zostały podzielone na 4 grupy po 5 zespołów i na zasadach „każdy z każdym” walczyły o awans do dalszego etapu turnieju.  Do dalszego etapu awansowały po dwie drużyny z największą liczbą punktów z poszczególnych grup. W fazie pucharowej spośród awansowanych zespołów zostały utworzone dwie grupy, które walczyły o mecz finałowy. System rozgrywek gwarantował rozegranie aż 54 meczów. Dzięki temu każda drużyna miała szansę na wywalczenie pierwszego miejsca.

 W czasie wszystkich rozgrywek nie brakowało ambitnych pojedynków, pięknych strzałów i sportowej rywalizacji. Z trybun zawodników wspierały swoim dopingiem licznie zgromadzeni kibice, którzy byli świadkami pięknych bramek, dynamicznych akcji i ciekawych zagrywek.

Mecz o pierwsze miejsce został rozegrany pomiędzy drużynami DRINKERSI oraz BARTEX TEAM. Obie drużyny w fazie grupowej nie odniosły żadnej porażki. Poziom był bardzo wyrównany, a emocji nie brakowało. Ostatecznie o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, które lepiej egzekwowali piłkarze zespołu BARTEX TEAM.

W meczu o trzecie miejsce zagrały drużyny COMPLEX BRUK oraz TEAM SPIRYT. W tym pojedynku padła jedna bramka, która zdecydowała o zwycięstwie drużyny TEAM SPIRYT.

Oprócz nagród drużynowych wręczone zostały indywidualne wyróżnienia. Najlepszym strzelcem turnieju został Bartek Wielgus z drużyny DRINKERSI strzelając podczas dwudniowych rozgrywek 10 bramek. Tytuł najlepszego bramkarza otrzymał Emil Stachowiak z drużyny DRINKERSI, który podczas całego turnieju w swoich interwencjach pomylił się tylko trzy razy na korzyść rywali. Za ufundowanie nagród dziękujemy serdecznie firmie KR SPORT Krzysztof Roszak.

Serdeczne podziękowania składamy również dyrektorowi i pracownikom Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, zarządowi i działaczom Klubu Sportowego Pilica Białobrzegi oraz dyrekcji i pracownikom Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Białobrzegach.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w następnych edycjach turnieju!

I miejsce

BARTEX TEAM  - DRINKERSI 2:2, karne 4:3

III miejsce

COMPLEX BRUK – TEAM SPIRYT 0:1

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid