plen

IMG 2121mW Suchej zakończyły się prace, związane z budową kanalizacji sanitarnej. Mieszkańcy Suchej mogą podłączać się do kanalizacji swoje posesje.

Budowa sieci kanalizacyjnej w Suchej zakończyła się. Prace polegały na budowie kanalizacji o długości 18 km, 8 przepompowni ścieków oraz odtworzeniu ulic asfaltowych. Jednocześnie z pracami kanalizacyjnymi wykonano odwodnienie ulicy Wąskiej, wprowadzając dodatkowy kanał deszczowy w drogę . Odbudowano nawierzchnie asfaltowe na ulicach Kasztanowej,  Szlacheckiej, Bocianiej, Wąskiej, Białobrzeskiej, Polnej, Parkowej oraz ul. Cichej.

 - Wszystkie testy całego systemu przebiegły bez zakłóceń. Mieszkańcy mogą podłączać  do kanalizacji – mówi burmistrz Adam Bolek.

Aby podłączyć się do sieci kanalizacyjnej w Suchej należy skontaktować się z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji, tel. 48 613 26 15.

Wartość kontraktu wyniosła ponad 7mln zł. Kanalizacja miejscowości Sucha to część jednego, dużego zadania pod nazwą „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w gminie Białobrzegi – etap II”, na które Urząd Miasta i Gminy pozyskał dofinansowanie w wysokości 15 mln zł z Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowisko za pośrednictwem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

W skład tego zadania wchodziła kanalizacja osiedla położonego na południe od ul. Polnej w Białobrzegach, miejscowości Sucha i modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków (w trakcie realizacji). Wartość całości prac to 28 mln zł.

Pakiet 4 Spisz sie przez telefon

 nsp 300x600px 002

stop smog

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid