plen

IMG 0180Dla miejscowości Budy Brankowskie, Brzeźce i Białobrzegi (oczyszczalnia ścieków) burmistrz ogłosił stan pogotowia przeciwpowodziowego. Stan Pilicy w tych miejscowościach przez ostatnią dobę znacznie się podniósł i rzeka miejscami wystąpiła z brzegów.

W dniu 9 lutego burmistrz Miasta i Gminy Adam Bolek ogłosił stan pogotowia przeciwpowodziowego dla trzech miejscowości w gminie i powołał Miejsko-Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego. W środę rano najgorsza sytuacja była w Budach Brankowskich, gdzie rzeka mocno przybierała. Wieczorem jednak szybko opadła i sytuacja znacznie się poprawiła. Z kolei w środę wieczorem Pilica wystąpiła z brzegów w Brzeźcach i Wincentowie. Zagrożone były zabudowania przy ul. Rzecznej. Strażacy i pracownicy Zakładu Usług Komunalnych przygotowali nasyp z piasku i sytuacja została opanowana. Dzisiaj woda w Wincentowie jednak powoli przybiera.

 - Monitorujemy sytuacje w newralgicznych miejscach. Miejsko-Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego jest w gotowości aby działać jeśli sytuacja ulegnie pogorszeniu. Jesteśmy w stałym kontakcie ze Strażą Pożarną. Na tę chwilę wydaję się, że sytuacja stabilizuje się – mówi burmistrza Adam Bolek.

Wydaje się, że wzrost poziomu rzeki spowodowany jest zatorem na Pilicy w okolicy Michałowa i Biejkowa. Kra na rzece spiętrzyła wodę i ta wystąpiła z brzegów. Sytuację na rzece zgłoszona została do Wód Polskich, które odpowiedzialne są za wody.

 logo UE rgb 1 2

 

679gison sip2

 

czyste powiet

 

 

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid