20210428 154337xGmina Białobrzegi dysponuje już ofertami na budowę sieci kanalizacji sanitarnej i przepompowni ścieków na terenie osiedla Borki w Białobrzegach. Do przetargu wpłynęło 4 oferty, a ich granice cenowe wynoszą od 2,3 mln do 3,6 mln zł.

W przetargu wystartowało 4 firmy, wyceniając swoje prace od 2,3 mln zł do 3,6 mln zł. Zakładając, że najniższa cenowo oferta zostanie wybrana to wartość zadania wyniesie ponad 2,3 mln zł. Przetarg ogłoszony został wcześniej, aby znana była wartość o jaką Gmina Białobrzegi musi wnioskować do NFOŚiGW na to zadanie.

 - Podczas realizacji dużego zadania pod nazwą „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Białobrzegi”, pojawiły się oszczędności w granicach 2 mln zł. Postanowiliśmy je przeznaczyć na budowę kanalizacji na Borkach. Zanim jednak rozstrzygniemy przetarg musimy uzyskać zgodę Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na przeznaczenie zaoszczędzonych środków z projektu na budowę kanalizacji – mówi burmistrz Adam Bolek.

W planie jest budowa kanalizacji sanitarnej na Borkach. Wymagać to będzie również budowy kilku przepompowni. W ubiegłych latach wykonano już przeciski pod drogą krajową 48, które umożliwią przeprowadzenie sieci kanalizacyjnej pod tą ruchliwą trasą. W ramach projektu odbudowane zostanie kilka dróg. Jeśli decyzje w NFOŚiGW będą pozytywne i szybkie, prace powinny rozpocząć się w tym roku.

 000ENE57FV4XD3BA C411

 

 

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

 

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid