plen

IMG 0749W czwartek 18 czerwca w delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Radomiu zastępca burmistrza Mieczysław Danielewicz i marszałek woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski podpisali dwie umowy w ramach  dofinansowania samorządów lokalnych . Gmina Białobrzegi otrzymała łącznie 165 000zł.

Z otrzymanej kwoty Gmina Białobrzegi  przebuduje  drogę gminną na odcinku Okrąglik – Szczyty . Kwota wsparcie to 120 000zł  w ramach  budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych i stanowi około 50 % wartość całej inwestycji. Po rozstrzygnięciu  przetargu gmina sfinansuje pozostała wartość zadania. Druga dotacja w kwocie 45 000zł  zostanie przeznaczona na inwentaryzację źródeł ciepła w naszej gminie w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu.

Wykonana inwentaryzacja pozwoli na określenie skali problemu i wdrożenie skutecznych rozwiązań, mających na celu poprawę jakości powietrza na terenie miasta i gminy Białobrzegi. Kolejnym krokiem będzie ubieganie się przez samorząd gminny o środki zewnętrzne na wymianę pieców z węglowych na ekologiczne

 W podpisaniu umowy uczestniczyli także: Leszek Przybytniak przewodniczący sejmikowej komisji rolnictwa i terenów wiejskich oraz  skarbnik gminy Iwona Czwarno-Olczykowska.

 logo UE rgb 1 2

 

679gison sip2

 

czyste powiet

 

 

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid