plen

Karetka 2021 002Samorządowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Białobrzegach zakupił nowy pojazd ratownictwa medycznego. W dniu dzisiejszym nastąpiło włączenie karetki do systemu ratownictwa. Oznacza to, że od dziś nowy pojazd ratownictwa medycznego będzie służył ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego naszych mieszkańców. Zakup nowej karetki to efekt długotrwałego procesu starań, który nadzorowała Prezes Spółki Magdalena Sieczak.

Z tej okazji przedstawiciele dwóch samorządów prowadzących Zakład Opieki Zdrowotnej: Wicestarosta Białobrzeski Bartłomiej Kowalczyk oraz Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi Adam Bolek spotkali się z Prezes Magdaleną Sieczak oraz Ratownikami Medycznymi, pracującymi na co dzień w białobrzeskiej bazie pogotowia ratunkowego.

 

Zakup nowej karetki oznacza wyłączenie z pracy wyeksploatowanego pojazdu i zastąpienie go nowoczesnym sprzętem wraz z pełnym wyposażeniem medycznym.

Zakup pojazdu możliwy był dzięki środkom finansowym pochodzącym z Funduszy Europejskich #FunduszowyPakietAntywirusowy, będących w dyspozycji Ministra Zdrowia.

Nowa karetka typu S to pojazd marki Renault Master. Koszt zakupu samochodu to 499 999,13 zł. Oprócz pojazdu w ramach dotacji zakupiono także wyposażenie: nosze główne z transporterem, krzesełko transportowe z systemem płozowym, defibrylator LifePak 15 oraz urządzenie do kompresji klatki piersiowej LUCAS. W ramach projektu unijnego zakupiono również środki ochrony indywidualnej oraz środki do dezynfekcji za kwotę 19 800 zł!

 logo UE rgb 1 2

 

679gison sip2

 

czyste powiet

 

 

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid