plen

mgok 13022015 02Dzień Babci i Dziadka to niepowtarzalne święto nie tylko dla wnucząt, ale przede wszystkim dla samych babć i dziadków. To dzień pełen życzeń, emocji, radości, wzruszeń oraz uśmiechów. „Nowoczesna babcia”, „Dla dziadka”, „Babcia”,  „Nowoczesny dziadek”, „Odwiedziny”, „Moi dziadkowie”, „Życzenia”, „Babcia i dziadek”, te i wiele innych wierszy mogliśmy usłyszeć podczas Konkursu Recytatorskiego „BABCIĘ, DZIADKA MIEĆ”, który odbył się 11 lutego 2015 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białobrzegach. Celem konkursu jest kształcenie poczucia szacunku dla osób starszych, aktywizowanie dzieci i młodzieży do poszukiwań repertuarowych oraz pobudzanie kreatywności młodych recytatorów. W tegorocznym konkursie wzięło udział 90 recytatorów z przedszkoli, szkół podstawowych (klasy I-III; klasy IV-VI) z gminy i powiatu białobrzeskiego.

Komisja konkursowa w składzie: 
– p. Monika Śliwa z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Białobrzegach 
– p. Bożena Nowocień z Liceum Ogólnokształcącego im. AK w Białobrzegach 
– p. Emilia Rudecka z Publicznego Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Białobrzegach

wyłoniła następujących laureatów:

Kategoria wiekowa: przedszkola/klasy „0”
I miejsce – Zuzanna Dębowska - Publiczne Przedszkole nr 1 im. Jasia i Małgosi 
w Białobrzegach
II miejsce – Gabriela Kot - Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka 
w Białobrzegach
II miejsce – Helena Konopka - Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka 
w Białobrzegach
III miejsce – Alicja Pałczyńska - Publiczne Przedszkole nr 1 im. Jasia i Małgosi 
w Białobrzegach

Wyróżnienia otrzymali:  
- Natalia Podsiadło - Publiczna Szkoła Podstawowa im. D. Czachowskiego w Stromcu 
- Maciej Wilk - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Biskupa Jana Chrapka w Starych Sieklukach (Oddział przedszkolny)
- Barbara Świdzińska - Przedszkole Niepubliczne „PROMYCZEK” w Białobrzegach
- Mateusz Kacprzak - Publiczne Przedszkole nr 1 im. Jasia i Małgosi w Białobrzegach
- Alicja Dębowska - Publiczne Przedszkole nr 1 im. Jasia i Małgosi w Białobrzegach
- Gabriela Kaleta - Przedszkole Niepubliczne „PROMYCZEK” w Białobrzegach

Kategoria wiekowa: klasy I-III
I miejsce – Wiktoria Gapys - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN w Białobrzegach
II miejsce – Kamil Bryguła - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN w Białobrzegach 
III miejsce – Iga Babik - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN w Białobrzegach

Wyróżnienia otrzymali:  
- Kamil Greliak - Publiczna Szkoła Podstawowa w Wyśmierzycach
- Natalia Krawczyk - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wł. Rosłońca w Przybyszewie
- Kacper Nowakowski - Zespół Szkół Gminnych w Starej Błotnicy
- Krzysztof Ofiara - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN w Białobrzegach
- Magdalena Piotrowska - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wł. Rosłońca w Przybyszewie 
- Patrycja Solarska - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wł. Rosłońca w Przybyszewie
- Oliwia Traczyk - Publiczna Szkoła Podstawowa im. D. Czachowskiego w Stromcu
- Dominik Zbiciak - Zespół Szkół Gminnych w Starej Błotnicy
- Julia Wierzgała - Publiczna Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka  w Czarnocinie

Kategoria wiekowa: klasy IV-VI
I miejsce – Klaudia Grzegorczyk -  Publiczna Szkoła Podstawowa w Kostrzyniu
II miejsce – Kinga Pruszczyk - Publiczna Szkoła Podstawowa w Kostrzyniu
III miejsce – Kacper Traczyk - Publiczna Szkoła Podstawowa w Kostrzyniu

Wyróżnienia otrzymali:  
- Weronika Serafin - Publiczna Szkoła Podstawowa w Kostrzyniu
- Luiza Kacprzak - Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej
- Natalia Giedyk - Publiczna Szkoła Podstawowa w Wyśmierzycach
- Bartłomiej Fołtyn - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN w Białobrzegach
- Anna Klik - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN w Białobrzegach
- Jagoda Spieszko - Publiczna Szkoła Podstawowa w Wyśmierzycach
- Szymon Kaczorek - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wł. Rosłońca  w Przybyszewie   

Komisja Artystyczna nie miała łatwego zadania, a ogłoszeniu wyników towarzyszyły wielkie emocje. 
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami i słodkim co nieco natomiast laureaci otrzymali nagrody książkowe.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury składa serdeczne podziękowania paniom pracującym w Komisji Artystycznej, p. Iwonie Matysiak – Dyrektorowi ZSP im. St. Staszica w Białobrzegach, p. Iwonie Śliwie – Dyrektorowi LO im. AK w Białobrzegach oraz p. Robertowi Wiśniewskiemu – Dyrektorowi PG im. J. Kochanowskiego w Białobrzegach za współpracę, a także nauczycielom za włożony wkład w przygotowanie uczestników konkursu.     

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!!!

wifi4eu

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

bialobrzegitv res

kolektory 16032015

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

Informacje archiwalne

 

logo archiwum

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid