dscf8669Wędrujący festiwal sztuki Karawana odwiedził w tym roku w okresie wakacyjnym 8 miejscowości województwa mazowieckiego, w których realizowany był program artystyczny. Głównym celem projektu jest umożliwienie mieszkańcom województwa mazowieckiego aktywne uczestniczenie w nowych, otwartych formach życia kulturalnego. Dzień Karawany w Białobrzegach rozpoczął się w sobotę 22 sierpnia a w Suchej w niedzielę 23 sierpnia w godzinach popołudniowych występem p.t. „Śmietnik”  Teatru profesjonalnego AKT – (spektakl dla najmłodszych), a skończył się spektaklem „Płonące laski 242” dla widzów dorosłych.

Czas między spektaklami został wzbogacony rodzinnymi animacjami prowadzonymi przez doświadczonych animatorów ze Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. Dzieci, młodzież i rodzice inspirowani byli do podjęcia działań, w ramach których każdy mógł poczuć się jak prawdziwy artysta. Uczestnicy brali udział w przygotowaniu m.in.: scenek dramowych, żywych obrazów, kukiełek, strojów, scenografii a następnie prezentowali je na scenie w plenerze. Przygotowywane scenki nawiązywały do wcześniej obejrzanych spektakli. Dla dzieci pracujących w małych zespołach pod okiem doświadczonych animatorów przewidziane zostały drobne upominki.
Celem projektu wędrujący festiwal sztuki „Karawana” jest organizacja czasu wolnego wokół atrakcyjnych działań kulturalnych. Działania te inspirują do samodzielnej pracy twórczej w przyszłości oraz kształtowania aktywnej  postawy u odbiorców projektu. Organizatorzy postawili sobie za cel zainteresowanie dzieci,  młodzież i dorosłych teatrem oraz działaniami o charakterze parateatralnym i plastycznym, które wyzwalają wyobraźnię, zdolności twórcze oraz stanowią ciekawy sposób spędzania czasu wolnego. Dzięki współpracy MGOK z Mazowieckim Instytutem Kultury oraz ze Stowarzyszeniem Pedagogów i Animatorów KLANZA udało się zaprosić festiwal do Białobrzegów i Suchej i przedstawić te wspaniałe przedstawienia teatralne oraz działania animacyjne naszym mieszkańcom.

 

 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid