plen

pp2 30102015 03„Sport to zdrowie!” – z tym okrzykiem na ustach 28.10.2015r. dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach stanęły na starcie I Ogólnopolskiego Biegu Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”.

Dzięki uprzejmości Pana Andrzeja Oziębło – Starosty Powiatu Białobrzeskiego oraz Pani Iwony Śliwy – Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach bieg odbył się na hali sportowej. Celem imprezy było popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Poza tym, pragnęliśmy dołączyć do grona przedszkoli w całej Polsce, by wspólnie pokonać dystans maratonu, czyli  42 km i 195 cm.


Wszystkich uczestników biegu obowiązywał strój sportowy tj. dres i koszulka w ustalonym wcześniej kolorze. Najmłodsi z grupy I wystąpili w błękitnych koszulkach, dzieci z grupy II – w białych, czerwone koszulki wyróżniały grupę III, koszulki granatowe - IV, zaś w koszulkach w żółtym kolorze pojawiła się grupa V. Impreza rozpoczęła się serdecznym powitaniem naszych milusińskich przez Pana Mieczysława Danielewicza – Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Białobrzegi. Następnie na tle pięknej dekoracji każda z grup zaprezentowała piosenkę promującą aktywność ruchową, przygotowaną specjalnie na tą okazję. Potem wszyscy uczestnicy na czele z patronem naszego przedszkola Kubusiem Puchatkiem oraz Prosiaczkiem rozgrzali się przed biegiem przy dźwiękach piosenki „Z  Kubusiem skacz”. W ramach dalszej rozgrzewki wszystkie dzieci wraz z Panem Mieczysławem Danielewiczem przebiegły trasę naszego maratonu. Dzięki temu pokonaliśmy dystans 5460 m. Nadszedł wreszcie czas biegu o tytuł „Najlepszego biegacza”. Kolejno każda z grup wraz ze swoimi paniami, Kubusiem Puchatkiem i Prosiaczkiem ustawiała się na linii startu. Każdy uczestnik maratonu ponownie pokonał trasę 60 m, co łącznie dało znowu wynik 5460 m. Powyższy bieg wyłonił z każdej grupy wiekowej po trzech zwycięzców: grupa I: I miejsce - Jan Antos, II – Jerzy Pieniążek, III – Alan Mostkiewicz, grupa II: I – Kacper Bednarek, II – Stanisław Ofiara, III – Mikołaj Bednarek, grupa III: I – Szymon Kurowski, II – Grzegorz Ciupiński, III – Filip Zieliński, grupa IV: I – Kacper Lasocki, II – Krzysztof Grabarczyk, III – Julian Majewski, grupa V: I – Antoni Prykiel, II – Aleksander Prykiel, III – Natalia Ofiara. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe dyplomy potwierdzające przynależność do grona małych maratończyków. Poza tym, nasi zwycięzcy otrzymali nagrodę w postaci kolorowych piłek. Kolejny bieg - to bieg starszaków sprawdzający wytrzymałość. Dzieci z grupy IV i V ponownie pokonały trasę naszego maratonu, dając wynik 8400 m. Potem mogliśmy podziwiać maluszki, którzy pokonali w sumie 7000 m. Następną atrakcją był bieg laureatów z Panem Zastępcą Mieczysławem Danielewiczem, dzięki czemu uzyskaliśmy dodatkowe 900 m. Nasz łączny wynik to 27220 m! Wspaniałą kondycją i wytrwałością podczas biegu wykazali się nie tylko nasi milusińscy, ale również Pan Burmistrz, Kubuś Puchatek, Prosiaczek i panie z naszego przedszkola. Gratulujemy!!!


Po tak wyczerpującym maratonie wszyscy uczestnicy mogli odetchnąć przy buteleczce wody. Uwieńczeniem naszego biegu było wykonanie pamiątkowych zdjęć oraz bardzo zdrowa i pyszna przekąska – woreczek owoców. Udział w I Ogólnopolskim Biegu Przedszkolaków „Sprintem do maratonu” utwierdził nas w przekonaniu, że sport to nie tylko zdrowie, ale również wspaniała zabawa, dlatego do zobaczenia za rok! Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za przygotowanie dzieciom odpowiednich strojów, Panu Sylwestrowi Falkowskiemu za obsługę nagłośnienia, a Panu Łukaszowi Traczykowi za pomoc w organizacji i wsparcie naszych działań.

 

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid