plen

fot 0235W piątek 20 listopada o godzinie 17 w hali widowiskowo – sportowej w Białobrzegach odbyła się promocja książki ks. dr Radosława Kacprzaka „Parafia Białobrzegi dawniej i dziś”.

Patronat honorowy nad spotkaniem objęli starosta białobrzeski Andrzej Oziębło, burmistrz miasta i gminy Białobrzegi Adam Bolek oraz proboszcz parafii ks. kanonik Artur Hejda. Na promocję przybyli przedstawiciele władz lokalnych, reprezentanci placówek oświatowych, a także duchowni: obecni i byli duszpasterze parafii w Białobrzegach i w dekanacie jedlińskim, wykładowcy w radomskim seminarium i pracownicy kurii biskupiej, jak również białobrzeżanie.

Na początku prowadzący spotkanie Dominik Piekarski i dyrektor biblioteki Sylwia Chojnacka – Tuzimek zadali autorowi książki kilka pytań dotyczących samej publikacji i historii jej powstania. Następnie wykład dotyczący naszej białobrzeskiej parafii przedstawiła pracownik Archiwum Państwowego w Radomiu – Anna Jankowska. W trakcie całego spotkania można było wysłuchać przepiękne utwory muzyki sakralnej w wykonaniu Moniki Świostek, na co dzień instruktor śpiewu w białobrzeskim MGOK-u przy akompaniamencie fortepianowym Rafała Hołuba. Ta książka to spłacenie długu wdzięczności wobec ludzi, wśród których wzrastałem – dodał ks. Radosław. Na koniec spotkania Burmistrz przekazał autorowi okolicznościowe podziękowania za jego wkład w rozwój życia kulturalnego i społecznego mieszkańców miasta i gminy Białobrzegi. Osoby, które do spotkania nie posiadały publikacji mogły ją nabyć wraz z dedykacją od autora książki.

foto ks. Zbigniew Niemirski („Gość Niedzielny”)
Dariusz Szymański

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid