plen

dscf0230 1140x8004 grudnia 2015 roku w sali tanecznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach odbył się XI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Idą Święta”, który skierowany jest dla uczniów z przeszkoli i szkół podstawowych z gminy i powiatu białobrzeskiego.

Tematyka konkursu dotyczyła Świąt Bożego Narodzenia. Głównym celem konkursu jest aktywizowanie dzieci i młodzieży do poszukiwań repertuarowych, pobudzenie kreatywności młodych recytatorów, rozwijanie wrażliwości i poczucia estetyki, krzewienie piękna mowy polskiej, zaznajamianie dzieci i młodzieży z twórczością polskich poetów i prozaików oraz kultywowanie świątecznych tradycji.

Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 155 uczestników w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola/klasy „0”, klasy I-III i IV-VI szkoły podstawowe. XI Konkurs Recytatorski „Idą Święta” otworzyła Anna Tchórzewska – dyrektor MGOK życząc wszystkim uczestnikom wytrwałości i wysokich osiągnięć.
Po wysłuchaniu interpretacji uczestników, Komisja Konkursowa w składzie:
- Monika Śliwa – przewodnicząca
- Grażyna Huzar
- Anna Tchórzewska  
postanowiła nagrodzić:

KATEGORIA WIEKOWA: PRZEDSZKOLA/KLASY „0”
I miejsce – Maja Bugajska - Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka
w Białobrzegach
II miejsce – Gabriela Kaleta - Przedszkole Niepubliczne PROMYCZEK W Białobrzegach
III miejsce – Barbara Świdzińska - Przedszkole Niepubliczne PROMYCZEK w Białobrzegach
Wyróżnienia otrzymali:  
1. Lena Zbuczyńska - Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach
2. Hanna Pawłowska  - Publiczne Przedszkole nr 1 im. Jasia i Małgosi w Białobrzegach
3. Nela Rączka - Publiczne Przedszkole nr 1 im. Jasia i Małgosi w Białobrzegach
4. Lena Gutkiewicz - Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach
5. Tomasz Kozicki - Przedszkole Samorządowe w Przybyszewie
6. Wiktoria Munik  - Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach
7. Oliwia Pogodzińska - Publiczne Przedszkole nr 1 im. Jasia i Małgosi w Białobrzegach
8. Antonina Krzesińska - Publiczne Przedszkole nr 1im. Jasia i Małgosi w Białobrzegach
9. Jagoda Nowacka - Przedszkole Samorządowe w Przybyszewie
10. Maciej Zychowski - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bs. Jana Chrapka w Starych Sieklukach - oddział przedszkolny

KATEGORIA WIEKOWA: KLASY I-III SZKOŁY PODSTAWOWE
I miejsce – Magdalena Deleska  -  Publiczna Szkoła Podstawowa im. D. Czachowskiego w Stromcu
II miejsce – Kacper Nowakowski - Zespół Szkół Gminnych w Starej Błotnicy
III miejsce – Dominika Sitarek  - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN w Białobrzegach
III miejsce – Kamil Bryguła - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN w Białobrzegach
Wyróżnienia otrzymali:  
- Iga Babik  - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN w Białobrzegach
- Seweryn Brzostowicz - Publiczna Szkoła Podstawowa w Bobrku
- Alan Chodoła  - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN w Białobrzegach
- Natalia Dąbrowska - Publiczna Szkoła Podstawowa  im. W. Rosłońca w Przybyszewie
- Julia Michalak - Zespół Szkół Gminnych w Starej Błotnicy
- Adrian Sobieraj - Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Starym Goździe
- Julita Paszkowska - Publiczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Podlesiu Dużym
- Alicja Pałczyńska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej

KATEGORIA WIEKOWA: KLASY IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWE
I miejsce – Klaudia Grzegorczyk -  Publiczna Szkoła Podstawowa w Kostrzyniu
II miejsce – Klaudia Rosa - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Bożem
III miejsce –  Weronika Serafin - Publiczna Szkoła Podstawowa w Kostrzyniu
III miejsce – Weronika Lachowicz - Publiczna Szkoła Podstawowa im. D. Czachowskiego w Stromcu
Wyróżnienia otrzymali:  
- Kacper Traczyk - Publiczna Szkoła Podstawowa w Kostrzyniu
- Oskar Pośnik  - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN w Białobrzegach
- Katarzyna Kusak - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Bożem
- Luiza Smolaga - Publiczna Szkoła Podstawowa w Wyśmierzycach
- Karolina Adach - Publiczna Szkoła Podstawowa im. D. Czachowskiego w Stromcu
- Karolina Zakrzewska - Publiczna Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Czarnocinie
- Julia Grabarczyk - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN w Białobrzegach
- Wiktoria Gapys - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN w Białobrzegach

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie co nieco, natomiast laureaci nagrody książkowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu recytatorskiego oraz ich opiekunom. Paniom pracującym w Komisji Artystycznej dziękujemy za owocną współpracę.

 

wifi4eu

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

bialobrzegitv res

kolektory 16032015

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

Informacje archiwalne

 

logo archiwum

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid