plen

dscf1280 1024x768„Złota gwiazdka”, „Lulajże Jezuniu”, „Nie płacz Jezu”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Maleńka miłość”, „Do stajenki”, „Bóg się rodzi” takich i wiele innych kolęd i pastorałek można było posłuchać podczas tegorocznego VI FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK, który odbył się 10 grudnia 2015 roku w sali tanecznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach. 

W eliminacjach rejonowych wzięło udział 112 młodych wokalistów, w tym 7 duetów, 2 schole parafialne oraz 5 zespołów wokalnych.

Uczestnicy prezentowali kolędy i pastorałki w trzech przedziałach wiekowych: przedszkola/klasy „0”, do 13 lat i powyżej 13 lat. W tegorocznym Festiwalu udział wzięli uczniowie z następujących placówek oświatowych: PP nr 1 im. Jasia i Małgosi w Białobrzegach, PP nr 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach, PN PROMYCZEK w Białobrzegach, PSP nr 1 im. KEN w Białobrzegach, PSP im. A. Mickiewicza w Kaszowie, Zespołu Szkół Samorządowych w Wyśmierzycach, PSP im. H. Sienkiewicza w Rogolinie, PSP w Bobrku, PSP im. Ks. K. Kniedziałowskiego w Dobieszynie, PSP w Suchej, PSP im. AK w Bożem, PG im. Jana Pawła II w Adamowie, PG im. J. Kochanowskiego w Białobrzegach, PG im. Obrońców Ziemi Radzanowskiegiej w Rogolinie, NG „SIÓDEMKA” w Białobrzegach, LO im. AK w Białobrzegach, Parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Bożem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach oraz Artystycznego Domu Animacji Filia Domów Kultury „Włochy” w Warszawie.
Komisja w składzie:
1. Sylwester Hernik – przewodniczący
2. Mariusz Kowalski
3. Bogusława Marzec – kategoria wiekowa: przedszkola/klasy „0”
4. Jerzy Pachocki – kategoria wiekowa: do 13 lat
5. Anna Rychlicka–Środa – kategoria wiekowa: powyżej 13 lat
postanowiła nagrodzić:

• kategoria: przedszkola i klasy „0”
NAGRODY:
I miejsce – Zespół „ŚNIEŻYNKI” (Wiktoria Kacprzak, Maja Bugajska, Lena Zgutka, Lena Gutkiewicz, Julia Morawska, Julia Chyc, Zuzanna Pisarek, Nadia Samulewska, Julia Miziołek) – Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach
II miejsce – Oliwia Pogodzińska – Publiczne Przedszkole nr 1 im. Jasia i Małgosi
w Białobrzegach
III miejsce – Lena Gutkiewicz + chórek (Zuzanna Pisarek, Lena Zgutka, Nadia Samulewska, Julia Morawska, Wiktoria Kacprzak, Julia Miziołek) – Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach

WYRÓŻNIENIA:
– Maja Bugajska – Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach
– DUET: Krzysztof Grabarczyk, Aleksander Motyka + chórek (Julian Majewski,
Jakub Synowiecki, Wiktor Pawlak, Aleksander Pytka, Krystian Kazimierski, Kacper Lasocki) – Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach
– DUET: Maja Telbuch, Marcelina Telbuch – Publiczne Przedszkole nr 1 im. Jasia i Małgosi w Białobrzegach
• przedział wiekowy: do 13 lat
NAGRODY:
I miejsce – Amelia Chodoła – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach
II miejsce – Zuzanna Bomze – Artystyczny Dom Animacji Filia Domów Kultury „Włochy” w Warszawie
III miejsce – ZESPÓŁ WOKALNY – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN w Białobrzegach

WYRÓŻNIENIA:
– Weronika Kucharska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Bobrku
– Zuzanna Kuzawińska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN w Białobrzegach
– Natalia Jaskożyńska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Bobrku
– Oskar Pośnik – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN w Białobrzegach
– Olga Sochaczewska – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach
– Amelia Tuzimek – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN w Białobrzegach
– Młodsza Schola Parafialna – Parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Bożem

• przedział wiekowy: powyżej 13 lat
NAGRODY:
I miejsce – Martyna Czachurska – Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Adamowie
I miejsce – Zespół wokalny – Publiczne Gimnazjum im. Obrońców Ziemi Radzanowskiej
w Rogolinie
II miejsce –  Starsza Schola Parafialna – Parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Bożem
III miejsce – Natalia Kopycka – Publiczna Szkoła Podstawowa w Wyśmierzycach

WYRÓŻNIENIA:
– Zespół LO – Liceum Ogólnokształcące im. AK w Białobrzegach

Nominacje do przesłuchań finałowych XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek STAROPOLSKIE KOLĘDOWANIE RADOM 2015, który odbędzie się 29 grudnia 2015 roku, godz. 9.00 w Ośrodku Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu otrzymały:
• Amelia Chodoła – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach
• Katarzyna Syta – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach
• Dominika Niewiadomska – Publiczne Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Białobrzegach

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodkie co nieco natomiast laureaci zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM LAUREATOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

wifi4eu

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

bialobrzegitv res

kolektory 16032015

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

Informacje archiwalne

 

logo archiwum

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid