nsmail 24  glowneW niedzielę 14 lutego w ramach ogólnopolskiego projektu „Piłkarski Laur” odbył się w Białobrzegach turniej piłkarski TORNEO MAZOWIECKIE - Pilica CUP” o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Białobrzegi.

Turnieje halowe z tego cyklu odbywają tylko raz w roku na terenie jednej miejscowości w danym województwie. Białobrzegi dzięki zawartej umowie będą gościły dzieci i młodzież z terenu Mazowsza jeszcze przez kolejne dwa lata.

W tegorocznej edycji Hala Sportowa w Białobrzegach była areną zmagań zawodników w kategorii żak tj. dzieci z rocznika 2007 i młodsi, a białobrzeskie barwy były reprezentowane przez dwie drużyny: Pilicę Białobrzegi i Syrenka Soccer School. Wszystkie drużyny były podzielone na dwie grupy, z których dwa najlepsze zespoły awansowały do półfinałów.
W półfinale Broń Radom pokonała Pilicę Białobrzegi 1-0, a Radomiak Radom po rzutach karnych pokonał Legion Głowaczów 3-2. W finale najlepsi okazali się młodzi piłkarze Broni, którzy pokonali rówieśników z Radomiaka 3-1. Trzecie miejsce przypadło gospodarzom – Pilicy Białobrzegi, którzy okazali się lepsi od Legionu Głowaczów zwyciężając 1-0.
Po zakończonym turnieju burmistrz Adam Bolek oraz prezes Pilicy Jacek Kacprzak wręczyli wszystkim drużynom pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Bartłomieja Mąkosę (Broń Radom), najlepszym bramkarzem został Mikołaj Dyszewski (Radomiak Radom), a strzelcem Stanisław Kapłon (Pilica Białobrzegi).
Serdecznie dziękujemy zarządowi klubu Pilica Białobrzegi oraz rodzicom zawodników tego klubu za zaangażowanie i pomoc w organizacji turnieju.