glowneW poniedziałkowy poranek tj. 27 czerwca 2016 roku Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach rozpoczął dwutygodniową letnią akcje pn. AKTYWNE LATO Z MGOK czyli aktywne zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży z gminy i powiatu białobrzeskiego.

Pięćdziesięciu uczestników dwutygodniowych spotkań odwiedził przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach oraz  przedstawiciel Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach. Dzieci uczestniczyły w  warsztatach plastycznych -  wykonały gipsowe laleczki, były na spacerze gdzie aktywnie spędziły czas podczas gier i zabaw oraz obejrzały film animacyjny.


Drugi dzień Aktywnego Lata spędziliśmy w kinie Helios w Radomiu na projekcji filmu animowanego „Gdzie jest Dory?”. Prześledziliśmy losy tytułowej bohaterki oraz jej przyjaciół, którzy postanowi odkryć tajemnice swojej przeszłości. Animacja swoją fabułą i akcją przeniosła dzieci w niesamowite miejsca, wywierając ogromne wrażenie na młodych widzach.  Grupa z zainteresowaniem wpatrzona była w ekran do ostatniej sceny natomiast w drodze powrotnej wszyscy dzielili się wrażeniami.
Kolejny dzień Aktywnego Lata uczestnicy spędzili bardzo aktywnie, bez ryzyka ale za to z dużą dawką adrenaliny. 29 czerwca 2016 roku odwiedziliśmy Park Linowy w Warszawie. Gdy dotarliśmy, na miejscu czekali na nas instruktorzy, którzy przeprowadzili niezbędne szkolenie instruktażowe. Pokazali każdemu uczestnikowi jak obsługiwać sprzęt i każdy z osobna przeszedł krótki próbny tor przeszkód.  Dzieci zostały ubrane w specjalne uprzęże. W ten sposób gotowe były do  bezpiecznego wejścia na "trasę junior i  trasę średnią". Zabawa naszych milusińskich polegała na przejściu wyznaczonej przez instruktorów trasy i pokonaniu przeszkód zamontowanych na różnych wysokościach miedzy drzewami. Oprócz fantastycznej rozrywki na świeżym powietrzu, dzieci miały możliwoścć pokonania bariery lęku wysokości oraz możliwość sprawdzenia swoich sił i charakteru w ekstremalnych warunkach. Wszyscy świetnie się bawili.

Czwartkowe popołudnie uczestnicy Aktywnego Lata spędzili w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białobrzegach. Zajęcia rozpoczęły się od warsztatów plastycznych, których przewodnim tematem było wykonanie motyli na patykach. Następnie dzieci obejrzały spektakl pt. „Fintikluszki - Folkowe Okruszki” w wykonaniu Wędrownego Teatru Lalek MAŁE MI. „Fintikluszki” w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu to po prostu „drobiazgi”. Pełna ekspresji i wspaniale śpiewająca Sława Tarkowska doskonale nawiązała kontakt z młodymi widzami, którzy odpowiadali na jej pytania, słuchali opowieści i wykonywali polecenia. Po przedstawieniu artyści z Wędrownego Teatru poprowadzili zajęcia podczas, których nasi milusińscy wykonali lalki motanki.

Koniec pierwszego tygodnia to czas na wycieczkę do Doliny Skrzatów we Florentynowie. To miejsce, w którym poznaliśmy Skrzaty, a One pozwoliy nam poznać baśniowe piękno natury. Ze skrzatologiem poznaliśmy świat naszych małych bohaterów oraz ich kompanów: owadów i zwierząt. Wędrówka zaczęła się w podziemiach Doliny Skrzatów, a skończyła w baśniowej wiosce. Spotkaliśmy się z przyjaciółmi skrzatów: zagadkowym pustelnikiem w jego chacie na drzewie, zielarką w skrzacim ogrodzie, olbrzymem, pomagającym skrzatom budować nową Dolinę, narratorem opowieści, która stała się naszą przygodą. Po zwiedzeniu całego Parku Skrzatów posililiśmy się kiełbaskami upieczonymi na ognisku i z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do Białobrzegów.   

 

 

Baner Portal strona 1Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid