plen

glowneW Bibliotece Publicznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach zorganizowano zajęcia edukacyjne, artystyczne, specjalistyczne z krawiectwa, integracyjne oraz rozrywkowe dla dzieci od 13 do 17 lutego 2017  w godzinach od 11.00 do 13.00.  

W ramach zajęć edukacyjnych czytaliśmy wspólnie z uczestnikami zajęć tekst Miry Stanisławskiej - Meysztowicz i Grzegorza Kasdepke pt. „Przyjaciele”. Następnie wykonaliśmy ilustrację do pierwszego rozdziału książki pt. „Początki są trudne”.


W ramach zajęć artystycznych zrobiliśmy w dniu zakochanych piękne kartki walentynkowe „Moja Walentynka”. Wspólnie wykonaliśmy z różnorodnych materiałów oryginalne kartki dla najbliższych nam osób. Dzieci mogły podarować rodzicom wyjątkowy prezent.
Na zajęciach specjalistycznych z krawiectwa, które poprowadziła p. Ewa Kurkiewicz poznaliśmy podstawowe metody i zasady obowiązujące w szyciu. Dzieci poznały kredę krawiecką, naparstek, oczko do nawlekania igły oraz maszynę do szycia. Wszyscy z uczestników zajęć mieli za zadanie zaprojektować i przyszyć ozdoby do materiału. Następnie wypełnialiśmy wkładem poduszki, p. Ewa je obszyła i były gotowe. Każdy indywidualny projekt zasługiwał na największe pochwały.
Na zajęciach integracyjnych dzieci z seniorami graliśmy w grę logiczną Rummikub. Uczestnicy zajęć zmierzyli się z seniorami z Grupy 50 +.  Zasady gry były już nam znane z zajęć wakacyjnych, dlatego dużo łatwiej było nam grać. Podzieliliśmy się na dwie grupy i stoczyliśmy kilka pojedynków. Największym zwycięzcą jest p. Danusia oraz Patrycja. Gra doskonale ćwiczy myślenie, uelastycznia mózg, porusza szare komórki oraz jest świetnym zajęciem w wolnym czasie.
W ramach zajęć rozrywkowych graliśmy w gry logiczne planszowe będące w zasobie biblioteki. Wspólne gry uczą pracy w zespole, organizacji, motywują do działania, a przy czym świetnie bawią dzieci.
Drugi tydzień zajec trwał od 20 do 24 lutego 2017 w godzinach od 11.00 do 13.00. Dla dzieci był to równie emocjonujący tydzień co pierwszy. Zorganizowaliśmy dla dzieci zajęcia edukacyjne połączone z zabawą. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach z fotografii, zajęciach plastycznych, medialnych oraz integracyjnych z seniorami z Grupy 50 +.
Dzieci na zajęciach plastycznych dostały kolorowanki do wypełnienia za pomocą kredek ołówkowych. Wzory obejmowały tematykę zwierzęcą, uczestnicy mogli sami wybrać swój oryginalny typ, który z wielką pasją wypełniali. Zajęcia z kolorowanek zostały zorganizowane również dla dzieci z „Tęczowej Zimy”.
Warsztaty z fotografii zostały poprowadzone po raz pierwszy w bibliotece i zostały bardzo optymistycznie odebrane. Dzieci mogły zobaczyć, dotknąć i zrobić zdjęcia na profesjonalnym aparacie. Prowadzący zajęcia p. Janusz Woźniak pokazał dzieciom wiele fajnych funkcji do robienia zdjęć np. zdjęcia w ruchu, czy zdjęcia utrwalające migawkę na ekranie. Następnie dzieci poznały program do obróbki zdjęć, gdzie mogły go wykorzystać na swoich zdjęciach.
Gry logiczne z seniorami będą musiały wpisać się na stałe do zajęć w bibliotece. Po raz kolejny dzieci zmierzyły się z Grupą 50 + w grze Rummikub. Na zajęciach seniorzy wyszli z inicjatywą turnieju gry Rummikub w Białobrzegach?? Pomysł bardzo fajny, warty przedyskutowania. Seniorzy bardzo miło zaskoczyli uczestników zajęć własnymi wypiekami, które przygotowali na słodki poczęstunek na zakończenie zajęć.
W ostatnim dniu uczestnicy zajęć oraz dzieci wyróżnione w konkursie czytelniczym wspólnie wykonali pracę pt. Zima. Następnie dzieci wyróżnione w konkursie czytelniczym Top czytelnik 2016 otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz pierwsze 5 osób nagrody książkowe. Kolejno dzieci uczestniczące w zajęciach w bibliotece również dostały dyplomy. Wszystkie dzieci  zostały zaproszone na słodki poczęstunek oraz bal karnawałowy zorganizowany w Mgok dla dzieci z „Tęczowej Zimy”. Tym miłym akcentem zakończyliśmy ferie zimowe 2017.
Serdecznie dziękujemy osobą, które wolontarystycznie wsparły zajęcia dla dzieci: seniorzy z Grupy 50 + oraz p. Ewa Kurkiewicz.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom kursu komputerowego z Grupy I, którzy zakończyli zajęcia w czwartek. Dziękujemy za wytrwałość i ukończenie kursu.

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

stop smog

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid